Jump to content

Wybór akwarium(240l czy 280l)

Recommended Posts

Witam, mam na oku dwa akwaria, jedno 240l(120x40x50) w cenie 400zł(w zestawie: akwarium, grzałka, plastikowa pokrywa, filtr kubełkowy, korzenie, zamek oraz kamienie) a drugie 280l(100x40x70) w cenie 300zł(w zestawie: akwarium, grzałka, metalowa pokrywa)

Mam dylemat odnośnie wymiarów, które będzie lepsze? Myślę sobie że gdybymz czasem chciał większe akwarium to do pokrywy z 240l można by dać do zrobienia wyższe akwarium. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Te 280-litrowe ma dość nietypową wysokość, zapewne było robione z myślą o jakimś konkretnym gatunku ryb (skalary?). Co chcesz tam trzymać? Dla tangi / malawi napewno lepsze będzie to 240-litrowe (niższe, ale dłuższe).

Myślę nad skalarami, zbrojnikami, otoskami, neonkam, długonosie, bocjami wspaniałymi.

2xskalar
2xzbrojnik

6xotosek

1xdługonos

3 lub 4xbocje wspaniałe 

4xKrewetka filtrująca

Co myślicie o tym? będzie to jakoś wyglądało? Te ryby parametry mają mniej więcej takie same.

Nie znam się na skalarach, ale jeśli wystarczy im te 50cm wysokości, to reszta ryb napewno będzie się czuła lepiej w tej 240-stce.

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...