Skocz do zawartości

jak ławica do 96l ?


mrokalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako początkujący akwarysta zrobiłem sobie misz masz z obsadą , do tego było tych ryb po prostu za dużo ( oczywiście mój błąd , nie będę zwalał na dzieci że co chwilę chciały coś nowego )

Przy okazji wymiany podłoża na piasek chciałbym trochę uporządkować obsadę .

 

Ale teraz konkrety :

Zbiornik - 70x35x40

Roślinność - trzy rodzaje żabienicy , ładnie rozrośnięta Bacopa , rogatek ( na razie mały ) , limnofilia sessiflora , hygrophila Rosanervig , Blyxa Japanica , mech flame , mech spiky moss .

W środku - dwa średnie korzenie , kamień lawa .

 

Obecna obsada :

12x neon innesa

10x razbora klinowa

1+1 ramireza

2+3 molinezja + 3 młode które się uchowały .

4x kirys spiżowy

1x glonojad złoty

miałem jeszcze 2x welon , 3x gurami marmurkowe oraz zbrojnika pokaźnych już rozmiarów ( oddane jakiś czas temu do zaprzyjaźnionego sklepu .

 

Plan jest taki żeby zamiast neonów i razborek zrobić jedną fajną ławicę , myślę tu o razborach galaxy w ilości 20szt. do tego chciałbym jeszcze 1+1 Kakadu .

Czy będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*!* Podaj parametry wody.

 

1. Musisz wybrać ramireze lub kakadu. Akwarium jest za małe na dwa terytorialne gatunki. Podczas tarła kakdu prawdopodobnie zabiłyby ramireze.

2. Tak jak piszesz jedna ławica. Proponuję wybrać ławice z Ameryki, Danio jest a Azji i lubi twardszą wodę od pielęgniczke.

3. Zbrojnik złoty wylatuje. Znajdź mu sporo większe akwarium.

Kiryski pstre są za duże na to akwarium i wymagają chłodniejszej wody, podobnie jak Neony Innesa.

Przy odpowiednich parametrach za zbrojnika możesz dokupić 6 otosków i 8 kirysków panda.

 

+ za piach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

galaxy są super ubarwione no i są malutkie.
Tylko że Danio margaritatus w swoim naturalnym środowisku żyją w wodzie lekko zasadowej o ph 7,3 , a Ty masz wodę o ph 6,8 czyli lekko kwaśną, a co za tym idzie bardziej odpowiednią dla ryb kąsaczowatych z Ameryki Południowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może i ja dorzucę swoje 3 grosze :) otóż mój chłopak miał kiedyś Danio margaritatus i z tego co pamiętam, to najpiękniej wyglądają jak się na nie patrzy z bliska, widać wtedy te wszystkie kropeczki, wzorki i kolorki, natomiast z większej odległości np. 2 metrów efekt nie jest już taki powalający. Warto zwrócić na to uwagę i przede wszystkim obejrzeć ryby na żywo albo chociaż na filmiku z you tube, bo na zdjęciach ryby są powiększone i bywa że podkolorowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gdzieś wyczytałem że pH 6.5-7.5 , w naturze 7.3 ale się szybko i łatwo się adaptuje .

Co znaczy szybko i łatwo się adaptuje? Żyć będzie, tylko pytanie jak długo? I po co? Po to, że ktoś ma takie "widzimise" bo mu się ten gatunek podoba? Chcesz mieć ryby, to zapewnij im takie parametry, które są dla nich odpowiednie. Nie da się przyspieszyć ani zmienić tysięcy lat ewolucji, niestety ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...