Jump to content
Sign in to follow this  
Miszczu1203

Jaki krab do 54l?

Recommended Posts

Tak jak w temacie mam akwarium 54l i nie miałem pomysłu na obsadę, ale wpadł mi do głowy krab zastanawiałem się nad Red Devil lub Vampire. Myślałem nad Mangrowym ale średnio mi się podoba. Którego wybrać i ile szt.? Mam jeszcze pytanie czy mogą one żyć w akwa całkowicie zalanym? bez wysepki ?

Edited by Miszczu1203

AKWARIUM NIE MOŻE BYĆ CAŁKOWICIE ZALANE

To nie są kraby akwariowe tylko do akwaterrariów. 

Kraby Geosesarma (Devile, Vampiry) wymagają części lądowej, większej niż część wodna. 

W dobrze urządzonym akwaterrarium 60cm mógłbyś trzymać 3-4 haremy, jeden harem to 1 samiec + 2 samice. Na jednego kraba powinny przypadać przynajmniej 2 kryjówki. 

Kraby mangrowe nie wymagają jakiejś dużej części lądowej, wystarczyło by kilka wystających z wody korzeni, kamieni lub górka ze żwirku/piasku. Liczba tak jak Geosesarmy. 

Poziom wody nie musi być wysoki, minimum to taki, aby krab mógł się cały zanurzyć w wodzie. 

W takim razie kraby odpadają bo bym musiał zrobić duże przemeblowanie w akwarium :( a Raczki miniaturowe myślałem nad Orange?

Z tego co wiem nie potrzebują części lądowej. Ze 3 parki mogły by być, też należy zapewnić sporo kryjówek.