Skocz do zawartości

Akwarium 300l jakie filtry


karol2266
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam akwarium 300l w którym będą pływały paletki. Czytając artykuły zdecydowałem się na filtr JBL e1501. I tu do was pytanie, czy filtr e901 będzie za mały do tego akwarium? Będę potrzebował jeszcze filtra RO, ale jego kupię później (na razie postaram się poradzić bez niego). Czy oprócz tego może jeszcze dokupić "pompę" aby wywołać ruch wody czyli dodatkowo ją napowietrzyć. Akwarium chcę ubogo obsadzić roślinnością, za to dam sporo korzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po twoim poście to nie wiem co masz na myśli ""Czytając artykuły zdecydowałem się na filtr JBL e1501. I tu do was pytanie, czy filtr e901 będzie za mały do tego akwarium"" to są dwa odmienne filtry ogólnie jak na 300l to bym wybrał z pewnością e1501 jak nawet byś miał możliwość to e1901 bo samo e901 to może być słabe paletki niestety lubią brudzić wodę jak i dużo jeść więc woda musi być dobrze oczyszczana (filtrowana).Co do napowietrzania to myślę ,że wystarczy sama deszczownica z filtra JBL . Ja żadnej pompki napowietrzającej u swoich nie mam, tylko dwa filtry zewnętrzne biolog/mechanik.Co do osmozy ci nie doradzę wszystko zależy jaką masz wodę u mnie woda na jest ok i leję odstany kranowit  :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mniejsze akwarium i JBLa e701, jest to świetny filtr ale chyba niemożliwe jest aby za mnie sprzątał w akwarium;) Utrzymuje równowagę biologiczną, napowietrza wodę ale od sprzątania z nieczystości jest odmulanie dna. Jak coś mu tam wpadnie to owszem "wciągnie" ale nie takie jest jego główne zadanie. Żeby poderwać nieczystości z dna i spychać je do filtra to musiałbyś w akwa zrobić istny huragan, nie wiem czy mieszkańcy byliby zadowoleni żyjąć w takiej pralce. Poza tym nieczystości to też nawóz dla roślin więc nie trzeba ich obsesyjnie się pozbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku JBl e901 w 320 L i obsada była nie wielka i filtr nie dawał rady , wodą często mętna i pyłki w niej pływały . Teraz mam JBL e1501 green line i jest kryształ a obsada jeszcze doszła . Więc przy paletach tym bardziej nie wystarczy . A druga sprawa za małe akwarium na palety !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku JBl e901 w 320 L i obsada była nie wielka i filtr nie dawał rady , wodą często mętna i pyłki w niej pływały . Teraz mam JBL e1501 green line i jest kryształ a obsada jeszcze doszła . Więc przy paletach tym bardziej nie wystarczy . A druga sprawa za małe akwarium na palety !!!

Oj Panie 300l to już nie jest małe, zbiorniki przyjmuje się za minimalny zbiornik dla maluchów już 200l. Na 300l myślę ,że śmiało można kupić z 7-8 paletek. Ja w swojej 300l mam tylko 5 w miarę dużych sztuk i jeszcze dokupię z 2.

Edytowane przez Robteos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie gatunku jest napisane, że akwarium dla dyskowców  powinno zaczynać się od 180-200l. Nie pamiętam gdzie , ale ktoś mi napisał lub gdzieś przeczytałem, że przyjmuje się 1 paletka na 40l wody, więc jak będę miał 300l akwarium to 7 paletek będę mógł w nim hodować.

 

Gibon2008, dlatego założyłem ten wątek, aby poradzić się o sprzęt, a zrobię tak jak napisałem wyżej. Najpierw wystartuje z tym JBL, a jak nie wystarczy i coś z woda będzie nie ok to dokupię coś jeszcze

Edytowane przez karol2266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdecydowałem się na filtr JBL e1501. Filtr posiada z tego co widać 4 kosze na wkłady z czego jeden jest z ceramiką, a pozostałe 3 z gąbką. Do filtra Sprzedawca dodaje 1 litr zeolitu i 1litr bio-wkładu. Jaką kolejność wkładów byście doradzili mi jeżeli chodzi o umiejscowienie ich w filtrze? Zostawić 3 gąbki i tą jedną ceramikę? Może coś włożyć z tych dodatkowych wkładów co dodaje sprzedawca. On również sprzedaje inne wkłady do filtra, to przy okazji też mógłbym kupić (byłaby jedna przesyłka), ewentualnie jakie byście doradzili do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...