Jump to content

Co do 54l?

Michaal1511
 Share

Recommended Posts

Witam!

Posiadam akwarium 54l, założone już prawie trzy tygodnie temu, ładnie dojrzało razem z filtrem.

Cały czas zastanawiałem się nad obsadą, podobają mi się bardzo pyszczaki Saulosi, ale wiem, że nie wchodzą one w grę bo akwa za małe. Wystrój mam właśnie w stylu podchodzącym pod malawi, jasny piasek i ciemny kamień. Co możecie mi polecić jako obsadę? Nie chce bawić się w roślinki jak na razie więc coś co pasowałby pod wystrój.

Z góry dziękuje za sugestie. 

Posiadam akwarium 54l, założone już prawie trzy tygodnie temu, ładnie dojrzało razem z filtrem.

Jesteś tego pewny...Jak zrobisz test na no2(wynik ma być na poziomie 0) to będziesz miał 100% pewność że cykl azotowy się skończył i bezpiecznie można wpuszczać ryby.

Cały czas zastanawiałem się nad obsadą

Do tego potrzebne Tobie będą, wręcz niezbędne,informacje o parametrach wody w Twoim baniaku.Zrób testy na ph,gh i kh, bez tego nie ruszysz z obsadą.

Jesteś tego pewny...

Bez przesady, 3 tygodnie to nie 3 dni.

Jak nie masz testów to zerknij na strony swoich wodociągów i będziesz miał pewien podgląd na to co lejesz do baniaka. Ja bym tu polecił zmienniaki plamiste, ich naturalne środowisko wygląda podobnie, a hodowlane odmiany dobrze czują się w wodzie o bardzo szerokim spektrum parametrów.

Bez przesady, 3 tygodnie to nie 3 dni.

To na pewno,ale proces dojrzewania może trwać nawet do 6 tygodni(wszystko zależy od temperatury),a najlepszym sposobem upewnienia się że cykl się zamkną, jest właśnie zrobienie testów na poziom amoniaku i azotynów(ma być zerowy).