Skocz do zawartości

Nawożenie solami bez testów wody


Bartoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety nie posiadam testów pomiaru wody, mógłbym kupić paskowe lecz nie wiem czy wgl warto, bo podobno kłamią. Kropelkowe testy są jak dla mnie bardzo drogie (100zł+ za wszystkie)

 

Czy mogę nawozić roślinki solami nie znając swoich parametrów wody? Czy to bezpieczne?

 

Moje akwarium:

 

Rozmiar: 168l

Oświetlenie: 2x54w

Filtracja: HW303b + lampa UV

Podłoże: JBL MANADO + kulki gliniano-torfowe

Co2: Butla

Podmiana: 20-30% na tydzień

 

Liczę na odpowiedź :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mogę nawozić roślinki solami nie znając swoich parametrów wody? Czy to bezpieczne?
 

Jasne że możesz, musisz tylko się nauczyć obserwować rośliny i z obserwacji wywnioskować czego im brakuje. Metodą prób i błędów. Ja nie sprawdzam wszystkich parametrów a rośliny rosną jak szalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba okazja do nauczenia się, prawda? Czy lepiej nic nie robić i całe życie nic nie wiedzieć? :P

Pewnie, lepiej się uczyć na błędach. Tylko jeśli chcesz to robić opierając się wyłącznie obserwacjach, bez testów, to nie zakładaj potem kolejnego wątku w stylu "czego brakuje roślinom ?" :P. Bo pierwsze pytanie od użytkowników będzie brzmiało "jakie są parametry wody"?

Edytowane przez andy102
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelkowe testy są jak dla mnie bardzo drogie (100zł+ za wszystkie)

 

Nikt nie każe Tobie kupować wszystkich testów na raz,kupuj  na raty. Kupowanie zacznij od testów na no3 oraz po4,myślę że to jedne z ważniejszy potrzebnych przy nawożeniu

Koszt takich najtańszych kropelek zaczynają się od 20zł za sztukę. Sądzę że to nie jest duży koszt względem pewności co potrzebują twoje rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...