Jump to content

Roślinki jaśnieją i maja małe dziurki z liściach

pawex
 Share

Recommended Posts

Nie wiem co się dzieje od pewnego czasu roślinki maja dziwne przebarwienie i dziurki w liściach na brązowo. Nie mam jak zrobić testów wody niestety. Może ktoś zna ten problem i pomoże mi w tym. Mam zdjęcie niektórych roślin w załączniku.

post-10298-0-64936500-1403548077_thumb.jpg

oświetlenie mam taką żarówkę energooszczędną Oemstar 9W,

zbiornik 40x30x25 mam go już około 4-6 miesięcy,

woda podmieniana około 20% co tydzień,

temperatura 26 stopni(grzałka z termostatem),

podłoże jest ze żwirku bazaltowego czarnego, obsada no to te 3 endlerki, 2 kardynałki i 3 kiriski pstre i pare krewetek Red Cherry roślinek nie znam nazw mam ich pare,

filtr Aquael Fan mini,

rybki karmie Ichtiovitem

Co znaczy 4-6 miesięcy masz akwarium? Ale ja nie o tym. Po pierwsze światła jest niewiele ,tego raczej bez jakiś kosztów nie zmienisz.

Po drugie braki w nawożeniu. Sam bazalt to ubogie podłoże daj kulki gliniane pod korzenie roślin.

Po trzecie przydały by się jakieś parametry wody.wtedy można by ustalić jakie nawozy dać do wody. Na pewno brak węgla i raczej żelaza.

Od. Kardynalki bym oddal. To ryby zimnolubne.

Wysłane od siebie

Czasem można testy zrobić w zoologicznym ,tzn. zanosisz wodę z akwa , a oni ja zbadaja. Musisz u siebie zapytać.

wszystkie żarówki są jasne ,ale w przeliczeniu na litr wody wychodzi Ci poniżej 0,3 w to trochę mało dla wielu roślin.

Wysłane od siebie

w załączniku jak to wygląda zdjęcia bardzo podobne do rzeczywistości wyszło, a gotowe jakie preparaty mogę użyć?

Regulamin 6.1. Miałeś za to już "punkty" nadal się nie nauczyłeś, że zdania zaczynamy z wielkiej litery. Za następny taki post polecą extra punkty. Mapet

post-10298-0-53349500-1403628159_thumb.jpg

Edited by Mapet
Pisownia