Skocz do zawartości

[240] z pyszczakami


klemens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno dłużej nie zaszkodzi. Po prostu to problematyczne często. U mnie np. trudno by było aby dwa kubełki pracowały - jak masz pokrywę to jest to na pewno uciążliwe rozwiązanie.

 

IMO po tygodniu i po solidnym wypłukaniu starych wkładów w akwarium biologia powinna sobie jakoś dać radę. Pamiętaj jednak że co zbiornik to trochę inna historia, nikt nie da Ci gwarancji, że na 100% to wszystko zaskoczy.

Edytowane przez gregotsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

IMO po tygodniu i po solidnym wypłukaniu starych wkładów w akwarium biologia powinna sobie jakoś dać radę. Pamiętaj jednak że co zbiornik to trochę inna historia, nikt nie da Ci gwarancji, że na 100% to wszystko zaskoczy.

Dlatego IMO, lepiej by było poczekać dłużej niż tydzień, zanim odłączymy "stary" pracujący filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiejsze pomiary nie zmieniły się wszystko na tym samym poziomie testy kropelkowe i paskowe robione razem. Niestety nie wszystko jest super na kamieniach pojawiły się glony ale tylko na górze , zastanawiam się dlaczego się pojawiły, wcześniej były ale nie aż tak ciemne. Drugi problem dość dziwny, zginął mi zbrojnik  na początku myślałem że się gdzieś chowa ale od kilku dni go nie było w ogóle widać dziś szukałem go po wszystkich dziurach świecąc latarka i niestety nie znalazłem, myślałem że się gdzieś zaklinował ale nie ma po nim żadnego śladu. O co kaman? Czyżby stał się pokarmem dla pyszczaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo więcej ciemnego glonu i zupełnie mi on nie przeszkadza... Moje saulosi za bardzo go nie jedzą, ale od czasu do czasu sobie poskubią.(np. w dzień głodówki)

 

Nic z tym nie zrobisz, to normalna sprawa w tym biotopie. Zaczniesz kombinować z parametrami to być może pojawią się sinice... a tych to dopiero byś nie chciał.

Edytowane przez gregotsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz baniak że tylko 9 W ? Ja za jakiś czas też będę zmieniał oświetlenie na LED, na początku tylna belkę chciałem zrobić w RGB ale nie bardzo jest jak połączyć to w całość na jednym zasilaczu, więc postanowiłem ze przednia będzie biała a tylna żółta. A co do glonów to w sumie chyba ciekawie wyglądały by kamienie porośnięte glonami, nigdy nie widziałem ale wydaje mi się że będzie dobrze, a zauważyłem że moje pyszczki wcinają glony bez mała jak krowy trawę :)

Edytowane przez klemens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale  pokarmu jest zbyt dużo i brzydko wygląda.

Glony muszą być,ja je uwielbiam.Poobserwuj sobie jak się rozwijają,może rozwinie się u Ciebie jakiś ciekawy gatunek.Glony wskazują też czy w zbiorniku jest wszystko ok.Ja np. obserwując glony nauczyłem się określać poziom no3 w akwarium.Zapewne czeka Cię jeszcze atak okrzemków na dużą skalę.Musisz polubić glony,albo chociaż je tolerować,bo malawka to ryby,skały i właśnie glony.Taki biotop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie,parametry w akwarium nadal bez zmian i to mnie najbardziej cieszy:) W piątek będę podłączał drugi filtr JBL CristalProfi e1501 i tu moje pytanie czy poza ceramiką dawać coś jeszcze, i czy gąbki które są w filtrze zostawiać wszystkie? W starym mam ceramikę, bio kulki oraz zeolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przywiozłem do domu filterek JBL e1501 doradźcie jak najlepiej go uruchomić, do ceramiki która już była w filtrze dokupiłem jeszcze 1 litr ceramiki oraz zeolit, powiedzcie w jakiej kolejności najlepiej zasypać filtr i czy zostawiać te gąbki które są w koszykach czy je wywalić?

edit:

Filtr już podłączony tylko martwi mnie jego głośna praca tetry ex700 nie słychać w ogóle ale za to JBL jet dość głośny tz słychać go nawet z drugiego pokoju :( czyżbym trafił na jakiś wadliwy egzemplarz ?  Filtry tak teraz pracują oba .

Edytowane przez klemens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z filtrami już tak jest.(spory rozrzut jakościowy - niezależnie od marki) Bardzo możliwe że gdzieś jeszcze jest powietrze - kilka razy nim potrząśnij, kilka razy włącz i wyłącz z gniazdka. Jeśli jest gdzieś powietrze to filtr / pompa potrafi być głośna.

 

Miałem tak z pompą obiegową new-jet 800 - myślałem że jest wadliwa, ale po kilkunastu włączeniach / wyłączeniach, kilku potrząśnięciach jest już cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki trochę pomogło, ale nadal nie pracuje najciszej , no cóż może po włożeniu do szafki będzie trochę ciszej:)

Nie martw się jeszcze na zapas :) Ja mam e900, który głośniej pracował przez ok tydzień, może 10 dni i dopiero potem ucichł całkowicie. Może to kwestia dotarcia elementów albo złapania lekkiego poślizgu na magnesach poruszających wirnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekB

"Nie ma znaczenia, czy są atrapy jajowe czy ich nie ma, ostatnio sam się przejechałem na 4 cm saulosi, który miał atrapy i był jeszcze żółty wiec byłem pewien że lada moment się wybarwi,  teraz ma 8 cm i i jest już 3 raz szczęśliwą mamusią małych saulosi."

 

 

Samice Ps. Saulosi nie posiadają atrap jajowych. Poza tym jak widać niżej dymorfizm płciowy jest bardzo wyraźny.

 

a082-03.jpg

Edytowane przez firefighter1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...