Jump to content

[240] z pyszczakami


klemens
 Share

Recommended Posts

Witam, w końcu się doczekałem akwa 240l które miało wyglądać tak: na dnie mały heniek i 3 lub 4 korzenie imitujące drzewa porośnięte mchem jamajskim obsada skalary + tu się jeszcze zastanawiałem, lecz kiedy pojechałem po akwarium gość pokazał mi swoje 240 z pyszczakami oraz 100l z młodymi które ma na sprzedaż, to był piękny widok i wtedy postanowiłem że też będę miał pysie. Zacząłem czytać jak przygotować akwarium, jako że dostałem w gratisie kamienie piaskowca w kształcie cegieł ułożyłem je w akwarium zalałem wodą lecz niestety popełniłem błąd nie dając styropianu pod kamienie, i tak po 3 dniach postanowiłem zmienić wystrój pojechałem na skład kamienia naturalnego kupiłem skały piaskowca wywaliłem wszystko z akwa ułożylem styropian i kamienie tak aby stały stabilnie (pozazębiały się bardzo dobrze) zalałem wodą wycisnąłem gąbkę ze starego 54l i teraz dojrzewa.

Filtr tetra ex 700 ceramika, zeolit,kulki biologiczne.

Grzałka aquael 200W

Światło 2x 30W (docelowo będą power led)

Tło planuje zrobić sam z pleksi oklejona kamieniem ( tylko zastanawiam się czym przykleić kamień czy sylikon akwarystyczny będzie trzymał pleksi?)

Parametry wody

NO3 10

NO2 0

GH 10

KH 8

ph 7,4

Testy paskowe JBL

Przy starcie nie wlewałem nic dokarmiam akwarium pokarmem dla ryb i tu pytanko ile i jak często wrzucać pokarm? Oraz jaki jest najlepszy według was sposób na utrzymanie optymalnych parametrów wody muszle, soda czy coś innego?

A oto efekt :)

post-20525-0-53452100-1403430159_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Porozrzucałbym te głazy trochę, przynajmniej z jedną wyraźną przerwą - aby jakiś dominat nie obrał sobie całej tej kupy za swoje terytorium.

 

Na tło polecam coś takiego:

http://allegro.pl/tlo-strukturalne-dekoracyjne-glebia1-3cm117-5x46-5-i4345730602.html

 

Mam u siebie i się dobrze sprawdza, tylko trzeba zabezpieczyć boki, aby ryby nie dostały się za tło. PCV jednolite nie jest złe, ale obrośnięte okrzemkami, czy innym glonem wygląda beznadziejnie... Takie płytkie tło strukturalne zaś po obrośnięciu nabiera dodatkowego naturalnego wyglądu.

Link to comment
Share on other sites

Sam filtr Tetra EX 700 jest za słaby i nie uciągnie tego akwarium, tym bardziej z pyszczakami. Może jako biolog + jakaś głowica z gąbką np.Aqua-szut turbo 750 to prędzej ...

Kubeł na to akwarium z pyszczakami powinien być dużo mocniejszy.

Link to comment
Share on other sites

A jak często i jak dużo? Gdzieś wyczytałem że to co sprzedają w sklepie to jest pożywka dla bakterii a nie bakterie i że to można właśnie zastąpić pokarmem więc już nie wiem co lepsze:(

Edited by klemens
Link to comment
Share on other sites

Akwarium musi dojrzeć w swoim tempie, generalnie niewiele można przyspieszyć. Lanie bakterii itp raczej nie pomoże w stopniu zauważalnym więc dlatego napisałem że szkoda pieniędzy.

Chodzi o suchą karmę, taką w płatkach którą i tak musisz kupić. Ona stanowi pożywkę dla bakterii, co czasem pomaga "wystartować i rozpędzić się" procesowi dojrzewania :)

Link to comment
Share on other sites

Nie dawaj żadnego pokarmu. Zacznie gnić, obrośnie pleśnią - nie ma to żadnego sensu. Wlej 20-30 ml moczu. Amoniak powinien pojawić się wtedy już po kilku dniach i proces nitryfikacji zostanie zainicjowany. Z bakterii, jeśli chcesz trochę przyspieszyć dojrzewanie można wlać Prodibio Biodigest, ale to po kilku dniach od wlania uryny, w momencie gdy w akwarium pojawi się amoniak.

Link to comment
Share on other sites

Zrób tak jak napisałem. Bez pożywki cykl nitryfikacyjny nie wystartuje, albo wystartuje ze sporym opóźnieniem. Oczywiście ryby wpuszczamy dopiero gdy po skoku NO2, spadnie ono do 0.(przeważnie 3-4 tygodnie, przy odpowiednim postępowaniu)

Edited by gregotsw
Link to comment
Share on other sites

Bez pożywki cykl nitryfikacyjny nie wystartuje

 

 

Bez pożywki nie ustabilizujesz akwarium. W jaki sposób bakterie, które odżywiają się szkodliwymi dla ryb substancjami mają się mnożyć? Bez pożywienia?

Wyobraź sobie że nawet w takim zbiorniku, bez ryb, roślin, dosypywania pokarmu itd. ... znajdą :P.

Są inne sposoby niż lanie "uryny" i innej chemii którą poleci "Pan w sklepie".

Może i wolniej, no i co z tego? Jak to napisał któryś z użytkowników forum "pośpiech w akwarystyce jest tylko potrzebny przy zbieraniu wody z podłogi".

Edited by andy102
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...