Skocz do zawartości

[240] z pyszczakami


klemens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w końcu się doczekałem akwa 240l które miało wyglądać tak: na dnie mały heniek i 3 lub 4 korzenie imitujące drzewa porośnięte mchem jamajskim obsada skalary + tu się jeszcze zastanawiałem, lecz kiedy pojechałem po akwarium gość pokazał mi swoje 240 z pyszczakami oraz 100l z młodymi które ma na sprzedaż, to był piękny widok i wtedy postanowiłem że też będę miał pysie. Zacząłem czytać jak przygotować akwarium, jako że dostałem w gratisie kamienie piaskowca w kształcie cegieł ułożyłem je w akwarium zalałem wodą lecz niestety popełniłem błąd nie dając styropianu pod kamienie, i tak po 3 dniach postanowiłem zmienić wystrój pojechałem na skład kamienia naturalnego kupiłem skały piaskowca wywaliłem wszystko z akwa ułożylem styropian i kamienie tak aby stały stabilnie (pozazębiały się bardzo dobrze) zalałem wodą wycisnąłem gąbkę ze starego 54l i teraz dojrzewa.

Filtr tetra ex 700 ceramika, zeolit,kulki biologiczne.

Grzałka aquael 200W

Światło 2x 30W (docelowo będą power led)

Tło planuje zrobić sam z pleksi oklejona kamieniem ( tylko zastanawiam się czym przykleić kamień czy sylikon akwarystyczny będzie trzymał pleksi?)

Parametry wody

NO3 10

NO2 0

GH 10

KH 8

ph 7,4

Testy paskowe JBL

Przy starcie nie wlewałem nic dokarmiam akwarium pokarmem dla ryb i tu pytanko ile i jak często wrzucać pokarm? Oraz jaki jest najlepszy według was sposób na utrzymanie optymalnych parametrów wody muszle, soda czy coś innego?

A oto efekt :)

post-20525-0-53452100-1403430159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozrzucałbym te głazy trochę, przynajmniej z jedną wyraźną przerwą - aby jakiś dominat nie obrał sobie całej tej kupy za swoje terytorium.

 

Na tło polecam coś takiego:

http://allegro.pl/tlo-strukturalne-dekoracyjne-glebia1-3cm117-5x46-5-i4345730602.html

 

Mam u siebie i się dobrze sprawdza, tylko trzeba zabezpieczyć boki, aby ryby nie dostały się za tło. PCV jednolite nie jest złe, ale obrośnięte okrzemkami, czy innym glonem wygląda beznadziejnie... Takie płytkie tło strukturalne zaś po obrośnięciu nabiera dodatkowego naturalnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium musi dojrzeć w swoim tempie, generalnie niewiele można przyspieszyć. Lanie bakterii itp raczej nie pomoże w stopniu zauważalnym więc dlatego napisałem że szkoda pieniędzy.

Chodzi o suchą karmę, taką w płatkach którą i tak musisz kupić. Ona stanowi pożywkę dla bakterii, co czasem pomaga "wystartować i rozpędzić się" procesowi dojrzewania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj żadnego pokarmu. Zacznie gnić, obrośnie pleśnią - nie ma to żadnego sensu. Wlej 20-30 ml moczu. Amoniak powinien pojawić się wtedy już po kilku dniach i proces nitryfikacji zostanie zainicjowany. Z bakterii, jeśli chcesz trochę przyspieszyć dojrzewanie można wlać Prodibio Biodigest, ale to po kilku dniach od wlania uryny, w momencie gdy w akwarium pojawi się amoniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pożywki cykl nitryfikacyjny nie wystartuje

 

 

Bez pożywki nie ustabilizujesz akwarium. W jaki sposób bakterie, które odżywiają się szkodliwymi dla ryb substancjami mają się mnożyć? Bez pożywienia?

Wyobraź sobie że nawet w takim zbiorniku, bez ryb, roślin, dosypywania pokarmu itd. ... znajdą :P.

Są inne sposoby niż lanie "uryny" i innej chemii którą poleci "Pan w sklepie".

Może i wolniej, no i co z tego? Jak to napisał któryś z użytkowników forum "pośpiech w akwarystyce jest tylko potrzebny przy zbieraniu wody z podłogi".

Edytowane przez andy102
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...