Jump to content

17l Bojownik-problem

Recommended Posts

dziś wystartowało moje nowe akwarium 17l z 1 samcem bojownika i miałem samice więc ją puściłem. Przychodzę z kościoła patrzę a samiczka ledwo co żyje tak sie gryzła z bojownikiem dlaczego? dlatego że się nie znają lub że nie przypasowali sobie do gustu?

na harem bojownika zbiornik musi miec min 45L ... w mniejszym ryba nie ma gdzie sie schować... jeszcze tym bardziej ze nie posiadasz haremu tylko pare i 1 samiczka nie bedzie miała spokoju....

aha to musze ją odłowić? mam pytanie schodzą z tematu mam nadzieję że nie zostane ukarany, mam bimbrowie od 2 dni i nawet nie dała o sobie znać tylko zacier wode zaciąga z sąsiedniej butli dlaczego?

oczywiście że odłów bo ją zamęczy, aż padnie samiczka, lepsze będzie większy zbiornik chociaż 25 l na 1 samca, im większy zbiornik dobrze zarośnięty tym lepiej będą się rybki czuły i pamiętaj że akwarium musi posiadać pokrywę bo bojownik jest rybą labiryntową i bez pokrywy będzie chorować.

szak jesteś taki aktywny na forum a podstawowych rzeczy nie wiesz...

17l to za mało na 1 bojownika a harem to już w ogóle. katujesz swoje ryby tyle ci powiem...

co do bimbrowni, co sie dziwić jak posklejałeś plasteliną............. poza tym jak ci zaciaga wode to znaczy ze nie zrobiles zaworu zwrotnego.

nalej wody do miski zanurz butle i zobaczysz gdzie się ulatnia możesz też lekko pościskać buteleczki (tylko puste bez zacieru i zatkaj sobie wylot).Ja nie mam zaworu zwrotnego i zaciągało mi tylko gdy się rozszczelniła butla z zacierem.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...