Skocz do zawartości

Mało wymagające roślinki i nawoz


neonek990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce założyć akwarium 112 litrów i w nim zasadzić kilka roślinek mało wymagających i dla nich jakieś podłoże , czy by mógł ktoś mi coś doradzić co można by było wybrać tak w rozsądnej cenie :) dodam że obsada to tak z 30 neonków będzie i może jakiś glonojad kiryski i myślałem nad skalarami ale to zobaczymy a oświetlenie to standardowe T8 x 2 dołączone w pokrywie bez nazw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się czy nie za małe akwarium na skalary ale kiedyś kumpel w gimnazjum to chodował skalary w 60 litrach :D a jakieś rybki dla neonów oprócz sklarów i tak żeby dobrze się czuły w temperaturze do 22-24 stopni bo tyle u mnie w akwarium jest :) czyli nie kupywać jakiś specjalistycznych podłoży np Aquael Aqua Floran lub NutriPlant ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś

 

Teraz wiedza we wszystkich dziedzinach poszła do przodu, akwarystyka też ;)

 

 

22-24 stopni

 

Neony Innesa właśnie takiej temperatury wymagają ;) Może kiryski habrasus. Zawsze można kupić grzałkę, aby grzała trochę wodę i utrzymywała ją na odpowiednim poziomie, bo wahania 2*C to dużo.

 

 

czyli nie kupywać jakiś specjalistycznych podłoży np Aquael Aqua Floran lub NutriPlant ?

Piach i kulki, taniej nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiedza we wszystkich dziedzinach poszła do przodu, akwarystyka też ;)

 

Właśnie widzę że poszło do przodu a zarazem i finansowo też ...

 

 

Neony Innesa właśnie takiej temperatury wymagają ;) Może kiryski habrasus. Zawsze można kupić grzałkę, aby grzała trochę wodę i utrzymywała ją na odpowiednim poziomie, bo wahania 2*C to dużo.

 

grzałkę posiadam 100w wachania temperatury są bo teraz jest ciepło na dworzu to i temperatura poszła w górę nawet zauważam że paruje a w zimę to wiadomo 22 stopnie specjalnie dla neonków :)

 

Piach i kulki, taniej nie będzie ;)

 

podłoże to szczerze mam kilka worków ciemnego piasku kwarcowego granulat to z tego co pamietam taki średni ( nie najdrobniejszy ani ten gruby) to wrzucę do tego kulki , myślałem żeby z tym podłożem albo robić jak nie którzy użytkownicy że sadzić roślinki w takich "pseudo doniczkach" i tam podłoże specjalne + kulka i na to piasek :)

 

Wiem że o obsade to nie ten dział :P ale już nie chciałem w każdym dziale nowego tematu bo ktoś pomyśli nowy i se chce nabić posty albo coś innego ;) ok najwyżej zrezygnuje z skalarów , a co do tych roślin to glonojad nie będzie robić z nimi rewolucji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIASEK KWARCOWY 0,8-1,2 mm tak pisało na opakowaniu i na aukcji kupiłem nie dawno więc szkoda wymieniać jak jest nowy ? to może zrobie tak kupie jakiś mały worek np 5 litrów np tego Aquael Aqua Floran nasypie tego piasku i posadze kilka Anubiasów i powinno rosnąć .

Edytowane przez neonek990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...