Skocz do zawartości

MINIKANI 120 Czy MidiKani 800 ? 112 L


neonek990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie ,widząc że trochę osób tutaj wypowiada się może ktoś mi doradzi lub też i są posiadacze obydwu filtrów i podpowie co i jak wybrać bo przymierzam się do założenia wiekszego akwarium 112 litrów do tej pory posiadałem baniak 35 litrów i kilka neonów oraz fitr wewnętrzny do wiekszego zamierzam kupić zewnętrzny z Aquaela a czemu z tej firmy ? ponieważ mieszkam na zapupiu dla tego z internetu zakup mi się nie opłaca bo przeważnie filtry sprzedają sklepy z środka Polski lub Wrocław a ja na miejscu mam sklep w którym produkty Aquaela są do wyboru do koloru może dla tego że do Suwałk mam 80 km :) więc z serwisem też nie było by problemu dla tego inne marki nie wchodzą w grę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam filtr minikani 120 w akwa 30l i chodzi na 50% i jest git ale do 112l bym go nie polecił. Moim zdaniem będzie za słaby. Ten filtr to max do 72l. Lepiej weź coś mocniejszego :) lepiej zmniejszyć przepływ niż mieć za słabą filtrację :) tego drugiego filtra nie znam więc nie pomogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio do 112l będzie na skraju wydajności. Chyba że obsadę akwa będziesz miał malutką to jakoś da radę. Co do tego drugiego to wiem tylko że można dokupywać do niego kosze i go powiększyć. A nie ma czegoś mocniejszego? Pamiętaj że filtr to serce akwa i nie ma co na nim oszczędzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no temu UNIMAXowi przyglądałem się on chyba ma już wirnik w środku obudowy nie na rurkach i chyba jest wiekszy od tych co podałem, patrząc po cenach na allegro to on tak 300 zł kosztuje ,zadzwonie jutro do ich sklepu i się zapytam w jakiej cenie posiadają i zdecyduje się jeśli jakieś jeszcze opnie będą :) a jak z głośnością tego filtra (bo wiem że kubełkowe które posiadają wirnik w obudowie są głośne) a i po zakupie to zmieniać filtry co w środku są czy tak jak da producent ?

 

Otrzymałem odpowiedz od ich sklepu firmowego z Białegostoku i ten UNIMAX kosztuje 399 zł a na allegro 300 a u mnie 320 zł nie wiem skąd takie wachania cen .

Edytowane przez neonek990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam długo zastanawiałem się nad kupnem filtra do 128L. Czytałem różne opinie o filtrach i większość polecała JBL lub tetre. Powiem , że zdecydowałem się jednak na tańszego aquaela midikani 800 i nie żałuję. Czytałem, że będzie za słaby i nie da rady ale chyba mówią do ludzie, którzy kupili drogie filtry bo ktoś im powiedział, że Polski aquael jest do kitu. Wracając do filtra to działa cicho, jest banalny do uruchomienia i ma bardzo dobry przepływ. Przepływ jest ustawiony na minimum + założyłem prefilter + dosypane media filtracyjne + deszczownica a i tak przepływ jest za mocny i czekam aż filtr się trochę zapcha. 

 

Uważam, że dokładanie 100zł do JBL to wydawanie kasy na marne, Jeśli chodzi o mnie to bierz midikani 800 i będziesz w 100% zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"włóczykij" ja wiem że wydawanie kasy na JBL lub inny zagraniczny sprzęt nie jest opłacalny bo to samo produkują u nas a nawet i lepsze ,oraz serwis jest na miejscu i nie ma problemu jeśli coś się zepsuje a napotkałem na pewnego chłopaka z mojej miejscowości co miał JBL Fluvala Tetre i jeszcze inne chińskie wynalazki i skończyło się na Aquaelu i pozostał przy tej firmie ,tylko tutaj właśnie miałem zamiar ten minikani kupić i wiem że taki zbiornik by pociągnoł jak mój ale chyba kupie UNIMAX bo możliwe że z czasem dokupie wiekszy zbiornik i będę mógł go przerzucić oraz na + że wirnik jest w obudowie oraz w komplecie jest deszczownia i mocowania solidne do akwarium :) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...