Skocz do zawartości

Krewetki ciężarne umierają


Moroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, już druga krewetka Red Cherry padła podczas ciąży... Wszystko wygląda normalnie, noszą jajeczka, wszystko super i w ogóle aż w końcu znajduje je zdechłe sad.png 
Pierwsza miała żółte jajeczka - tak jakby je wyciągała, czyściła i wsadzała z powrotem.  huh.png wyglądała zdrowo, poruszała się normalnie, jadła..
Drugiej padniętej jajeczka zrobiły się zielone, jajeczka jakby się poruszały, jakby ona nimi poruszała. z kolei ta od dwóch dni nie zachowywała się normalnie - nie widywałem jej na karmieniu..

Inne krewetki żyją sobie w zgodzie superaśnie, nic im nie dolega.
Dwie pozostałe mają siodełka - nie chce, by te jeszcze mi popadały... 

Hmm, może były za młode na ciąże? (prawdopodobnie były to ich pierwsze ciąże).. wacko.png

**zbiornik 20l aquaela, podłoże ASII, podmianki tygodniowe 4l, nawoże CARBO oraz Mikro, Makro.
temperatura niestety 25stopni przez upały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

**zbiornik 20l aquaela, podłoże ASII, podmianki tygodniowe 4l, nawoże CARBO oraz Mikro, Makro.

 

 

Podaj więcej szczegółów:gh,kh,ph,no2,no3,jak często czyścisz filter.Trudno jest cokolwiek powiedzieć nie znając parametrów wody.Szczegółowe informacje to klucz do prawidłowej diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że za często...Robisz cotygodniowe podmiany 20% i do tego co dwa tygodnie czyścisz filtr,czyści się go dopiero jak spadnie jego przepływ(ja u siebie zrobiłem to dziś po prawie dwóch miesiącach,w ostatniej chwili zauważyłem że woda prawie nie leci).Podejrzewam że masz  zdestabilizowany zbiornik.20 litrowe zbiorniki jest ciężko ustabilizować biologicznie.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2tygodnie to za czesto ?

Tak za często. Filtr czyści się jak wyraźnie spada przepływ przefiltrowanej wody. Nie wydaje mi żeby już po 2 tygodniach była taka konieczność.

Tak jak darekbart napisał. Destabilizujesz tym życie biologiczne w zbiorniku. Czego skutkiem może być np. śmierć krewetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...