Skocz do zawartości

Obsada rybek


norbert1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wlasnie bede startowal z nowym akwarium. Dodam ze jestem poczatkujacym w tym temacie :)

Mam pytanie co sadzicie o takiej obsadzie rybek w moim 112l akwa?

10szt - neonki

  8szt - razbora klinowa

  5sz  - kiryski

  2szt - bocja pregowana

  2szt - bocja wspaniala

  5szt - danio

  2szt - mieczyk

Czy do takiej obsady ryb moge dolozyc 2+1 Pielegniczki Ramireza lub Kakadu??

Prosze o Wasze zdanie :) z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę dostosowuje się do parametrów wody jakie im jesteś w stanie zapewnić. Jeśli posiadasz testy proszę podaj jaką dysponujesz wodą w kranie lub chociaż sprwadź na stronie wodociągów własnego miasta. Czy jesteś w stanie w jakiś sposób ewentualnie korygować parametry?

 

Co do podanej obsady to widzę, że nawet nie wyczytałeś podstawowych informacji na temat poszczególnych rybek. Bocja wspaniała dorasta do ponad 20cm i w dodatku jest standa więc to akwarium jest znacznie za małe dla niej. Jeśli chodzi o ryby ławicowe (w tym przypadku neonki i razbory) znacznie lepiej to wygląda jeśli ławica jest jednogatunkowa. Kiryski stande (min 6 sztuk) i wymagają piasku na dnie.

 

Tak jak napisałem na wstępie, najpierw podaj parametry a później wybieraj ryby. Niestety zapewniając nieprawidłowe parametry swoim rybom możesz narazić je tylko na choroby, a zapewne niechciałbyś aby co chwila coś zdychało.

 

Przydałoby się również więcej szczegółów na temat przyszłego akwa (podłoże, oświetlenie, filtracja itp.).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę dostosowuje się do parametrów wody jakie im jesteś w stanie zapewnić. Jeśli posiadasz testy proszę podaj jaką dysponujesz wodą w kranie lub chociaż sprwadź na stronie wodociągów własnego miasta. Czy jesteś w stanie w jakiś sposób ewentualnie korygować parametry?

 

Co do podanej obsady to widzę, że nawet nie wyczytałeś podstawowych informacji na temat poszczególnych rybek. Bocja wspaniała dorasta do ponad 20cm i w dodatku jest standa więc to akwarium jest znacznie za małe dla niej. Jeśli chodzi o ryby ławicowe (w tym przypadku neonki i razbory) znacznie lepiej to wygląda jeśli ławica jest jednogatunkowa. Kiryski stande (min 6 sztuk) i wymagają piasku na dnie.

 

Tak jak napisałem na wstępie, najpierw podaj parametry a później wybieraj ryby. Niestety zapewniając nieprawidłowe parametry swoim rybom możesz narazić je tylko na choroby, a zapewne niechciałbyś aby co chwila coś zdychało.

 

Przydałoby się również więcej szczegółów na temat przyszłego akwa (podłoże, oświetlenie, filtracja itp.).

 

Podloze bedzie ze zwirku o grubosci ok 3mm do max 5mm. W akwarium Aquael 112l oswietlenie jest Philips 2x 18W\54 mam nadzieje ze jest dobre :/ co do filtra to jest to filtr przeplywowy umieszczony w pokrywie akwarium 3 komory gabka,ceramika,gabka. Parametrow wody nie moge wyszukac poniewaz mieszkam w UK ale jak juz wystartuje z akwa po tygodniu dojrzewania bede chcial wziasc troche tej wody do sklepu zoologicznego zeby zrobili test czy woda jest gotowa na rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wystartuje z akwa po tygodniu dojrzewania bede chcial wziasc troche tej wody do sklepu zoologicznego zeby zrobili test czy woda jest gotowa na rybki.

Po tygodniu od zalania, parametry wody będą jeszcze niestabilne (przynajmniej niektóre z nich). O zarybianiu w tym okresie nie mam mowy. Proponuję Tobie zakup testów Ph, Gh, Kh, NO2, NO3. Poczytaj o cyklu azotowym, wiele Tobie to rozjaśni. Znając te parametry, dopiero można zacząć rozmowy o obsadzie zbiornika.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za cenne porady, teraz wiem ile jeszcze wiedzy przede mną :) Z biegiem czasu sam nabędę doświadczenia co jest nie tak itp.(każdy uczy się na błędach) Na pewno nie będę się spieszył na_razie jestem na etapie moczenia korzeni bo przeokrutnie barwią wodę, w sobotę mam zamiar zakupić rośliny i wystartować.

Na przyszłość co myślicie o wpuszczeniu do akwarium pielęgniczek Kakadu i Ramireza mam na myśli 2 samice + samiec z tych gatunków???

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś początkujący to polecam Ci te linki :) Wczytaj się, a sporo spraw Ci sie rozjaśni :)http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

 

 

 

po tygodniu dojrzewania bede chcial wziasc troche tej wody do sklepu zoologicznego zeby zrobili test czy woda jest gotowa na rybki

Akwarium będzie dojrzewało ok 3 tygodni i do tego przydałyby Ci się testy na No2 i No3 aby dokładniej ocenić kiedy cykl azotowy się zakończył. Jeśli pośpieszysz się z wpuszczeniem obsady to obawiam się, że sporo ryb może po prostu tego nie przeżyć, więc nie ma co ryzykować. Cierpliwości :)

 

Jeśli chodzi o pielęgniczki to one tak samo jak ryby przydenne wymagają piasku na dnie. Do takiego akwa to albo Kakadu albo Ramirezy. Ramirezy trzyma się 1+1 a kakadu różnie opisują ale też można trzymać 1+1.

 

Co do piasku to uwierz mi, że nie ma czego się bać :) Moim zdaniem jest to najtańsze i najbardziej uniwersalne podłoże do akwarium :) Nie ogranicza obsady, wygąda natulanie. Pod taki piasek wystarczy, że dasz kulki gliniano torfowe i wszystko będzie rosło elegancko :) no i wiadomo nawożenie do słupa wody. Dla potwierdzenia pokażę Ci akwa jednego z forumowiczów (przeczytaj cały wątek), który małym nakładem kosztów osiąda na piasku właśnie świetne efekty :)http://forum.superakwarium.pl/topic/25874-168l-aktualka-str3/page-4 (3 i 4 strona). Polecam :)

 

Powodzenia i cierpliwości :)

 

 

 

Z biegiem czasu sam nabędę doświadczenia co jest nie tak itp.(każdy uczy się na błędach)

Zgodzę się z tym. Moim zdaniem też najlepiej jest się uczyć na błędach... ale cudzych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...