Skocz do zawartości

[96l] Malwi/Tanganika


Aga009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

" ... i cały misterny plan też w ...."

Pomysł z Tangą i muszlowcami leży i kwiczy, za niskie pH jak na ten biotop. Musiałabyś je podnieść do conajmniej 7,5 (najlepiej 8.0+). I tu pytanie do Ciebie, czy chce Ci się ingerować w te parametry, bo wydaje mi się, że podnieść pH o ponad 1 stopień nie będzie łatwo (poprawcie mnie jeśli się mylę). W ogóle te parametry jakieś takie dziwne, sama robiłaś testy, czy to info z lokalnych wodociągów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH można podnieść stosując sodę oczyszczoną. Oczywiście podniesie się wtedy również i twardość węglanową ( KH ). Inny środkiem stosowanym w akwarystyce do podnoszenia parametrów wody jest węglan wapnia.

Oczywiście przy każdym " manipulowaniu " przy parametrach wody należy je bezwzględnie sprawdzać.

 

Parametry do skorygowania !!! Inne ryby inne parametry.
Tak naprawdę korygowanie parametrów wody i utrzymywanie ich na żądanym poziomie wcale nie jest takie proste i wymaga stałego ich kontrolowania.

Na pewno łatwiej jest dobrać obsadę pod istniejące już parametry niż bawić się w ich korektę. Niestety w Twoim przypadku jeśli chcesz mieć Tanganike czy Malawi to te parametry muszą być skorygowane do właściwych wartości - poprostu są za niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam akwarium 96l 80x30x40 i chciałabym mieć jakieś ryby z jeziora Malwi lub Tanganika. Najważniejsze, aby akwa było jednogatunkowe i ryby NIE POTRZEBOWALY roślin.

 

 

Może wystarczy tych tematów z obsadami do Twojego akwarium. Masz jednen i wystarczy. Za kolejny podobny będzie nagroda. Mapet

Edytowane przez Mapet
Dublowanie tematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...