Skocz do zawartości

240L Cyberain


cyberain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w stałym kontakcie z ludźmi którzy z sukcesem trzymają te ryby w akwariach roślinnych z CO2 pełnym nawożeniem i sporą ilością światła. Przekazali mi sporą ilość wiedzy na ten temat, dlatego też pojawiły się u mnie. I zawsze znajdą się osoby, które będą uważać że palety mają być w zbiorniku praktycznie sterylnym, najlepiej bez światła i podłoża.

 

Co do afrykańskich jezior to trochę złe porównanie. Tam Jest twarda woda z wyższym Ph. W roślinnym miękka i kwaśna :)

 

NOTE 3 - TAPATALK

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gh 11 to jest miękka woda? Co to znaczy, że z sukcesem "trzymają" te ryby? Czy masz na myśli to, że te ryby PO PROSTU żyją? Tylko nie pisz, że sukcesem w takich akwariach jest tarło ;)

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, git. Tylko po co Tobie ryby w tym zbiorniku? Po co je trzymać w takich, solarnych warunkach? Masz zdecydowane ciągotki w stronę zbiorników holenderskich, typowo roślinnych. Zadaj sobie pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze, zdrowie ryb i stworzenie im w miarę możliwie naturalnych warunków, czy zdrowy zbiornik roślinny. Niestety w akwarystyce nie często da się połączyć ze sobą te dwa elementy.  Zgoła odmienne komentarze by były, gdyby to było akwarium wyłącznie roślinne, byłbym na tak...a obecnie sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam rozumieć, że te negatywne komentarze pojawiły się tylko dlatego, że w zbiorniku znalazły się dyskowce? Wcześniej (od prawie roku) było OK...? (uprzedzam, to nie są pytania ironiczne, zaczepliwe, ani nic poza tym, pytam poważnie)

Ze zdjęć wynika, że pozostałe ryby pływają normalnie po zbiorniku, więc nie przeszkadza im taka ilość światła (pominąwszy uwagę, ze są płochliwe gdy się im cyka fotki ;) ). Poza tym mają sporo kryjówek, między roślinami, więc nie powinno to stanowić problemu. Skąd takie komentarze?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody: KH: 8°dKH GH: 11°dGH

 

 

W roślinnym miękka i kwaśna :)

Jak to jest miękka to ja jestem księżniczka Fiona.

 

 

 

Jestem w stałym kontakcie z ludźmi którzy z sukcesem trzymają te ryby w akwariach roślinnych z CO2 pełnym nawożeniem i sporą ilością światła

Pokaż mi kilka przykładów takich akwariów w których dyskowce utrzymały się dłużej jak kilka miesięcy, bo  jakom Tomasz nie uwierzę jak nie zobaczę.

 

 

 

 

 

Koledzy, mam rozumieć, że te negatywne komentarze pojawiły się tylko dlatego, że w zbiorniku znalazły się dyskowce?

Bardzo rzadko zaglądam do tego działu z bardzo prostego powodu, po prostu nie chcę się denerwować.

Nawet parametry wody nie zwróciły Twojej uwagi?

 

 

 

pominąwszy uwagę, ze są płochliwe gdy się im cyka fotki ;)

Serio? ;)

 

 

 

Poza tym mają sporo kryjówek, między roślinami, więc nie powinno to stanowić problemu.

Pokaż mi palcem w którym miejscu dana paletka może sobie popływać w cieniu, bo ja jakoś tego nie widzę.

Nie chodzi mi o miejsce gdzie 16-18 cm ryba się wciśnie, że nawet płetwą nie ruszy...

Te co tu widzimy to małe grzdyle, które mają 5-6 cm.

To, że akwarium jest ładne, rośliny zadbane to oczywiście z tym się w pełni zgodzę, ale pływają tam stworzenia, które przez zachciankę właściciela dostają po "płetwach".

 

Edit:

 

Proponuję wrzucić garść okularów przeciwsłonecznych na dno.

Przy stwierdzeniu, że ryby się dobrze czują w tym akwarium przy takim świetle będzie dobry argument, że mają a przecież z nich nie korzystają.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapet ja nie pisałam nic o dyskowcach, tylko o pozostałych rybach. Pytałam jedynie, czy te negatywne komentarze są spowodowane tylko pojawieniem się dyskowców, czy są też inne powody. Bo przez prawie rok nikt się nie doczepił niczego, a nagle taka zmiana.

Co do dyskowców, to już sprawa jest jasna, że nie powinny się tu były znaleźć.

Chodziło mi o to, czy pominąwszy dyski parametry i oświetlenie też są niewłaściwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskowców, to już sprawa jest jasna, że nie powinny się tu były znaleźć. Chodziło mi o to, czy pominąwszy dyski parametry i oświetlenie też są niewłaściwe?

Nie wiem, nie znam się na rybach których nie miałem/nie mam.

Zanim coś kupię czytam czy potrafię zapewnić rybom komfortowe warunki.

 

Poza tym mają sporo kryjówek, między roślinami, więc nie powinno to stanowić problemu.

 

 

Co do dyskowców, to już sprawa jest jasna, że nie powinny się tu były znaleźć

Jakoś nie zauważyłem, żebyś prędzej odniosła się tylko do innych ryb. Skąd nagle taka zmiana? Odwracasz kota ogonem i starasz się uciec od odpowiedzialności od tego co napisałaś.

 

 

 

Chodziło mi o to, czy pominąwszy dyski parametry i oświetlenie też są niewłaściwe?

To co napisałem na początku tego postu z tym, że światło jest na 100% za mocne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ze zdjęć wynika, że pozostałe ryby pływają normalnie po zbiorniku, więc nie przeszkadza im taka ilość światła (pominąwszy uwagę, ze są płochliwe gdy się im cyka fotki ). Poza tym mają sporo kryjówek, między roślinami, więc nie powinno to stanowić problemu

Mapet, przeczytałeś uważnie tą część mojego posta?

Piszę tam o pozostałych rybach, więc stwierdzenie, że mają się gdzie schować wśród roślin dotyczy pozostałych ryb. O co ci chodzi człowieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się wielkością. Tam gdzie mała ryba da radę się ukryć, paletka już niekoniecznie. Wiadomo.

 

Nikt, oprócz andy102, nie napisał słowa o tym, że zbiornik ogólnie nie nadaje się dla żadnych ryb. Wszyscy pozostali pisali głównie o dyskowcach, których tu nie powinno być. Ale to ja oberwałam, bo zastanowiło mnie to, czy to rzeczywiście stanowi dla pozostałych ryb taki problem.

Świetnie. Widzę, że lepiej nie oceniać żadnych zbiorników, bo "nóż widelec" i nie zauważę czyjegoś błędu i będzie, że "klepię po pleckach".

Od tego jesteśmy my wszyscy, żeby wyłapywać ewentualne błędy i o nich mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, rzeczywiście, jest taki wpis. Szczerze mówiąc przeleciałam ten post nie zwróciwszy na niego zbytniej uwagi, bo po pierwsze jest z "oczkiem" na końcu zdania (trudno powiedzieć co oznacza), a po drugie plany planami, a rzeczywistość bywa różna. Ja oceniam stan faktyczny, czyli obecny. Co do planowanych dopiero zmian, wypowiedzieli się inni.

Uznaję to więc za niepotrzebne wyolbrzymienie sprawy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest miękka to ja jestem księżniczka Fiona.

 

 

 

 

Pokaż mi kilka przykładów takich akwariów w których dyskowce utrzymały się dłużej jak kilka miesięcy, bo  jakom Tomasz nie uwierzę jak nie .

Kilka lat (4-5 już dokładnie nie pamietam) trzymałem 5 paletek w akwarium roślinnym. Naświetlanie od 700 rano do 2130 wieczorem + nawożenie CO2.

Parametry wody GH10, kH3 i pH6,7. W akwarium poza nimi była para zbrojników przez 2-3 lata ale musiałem je wydać ponieważ rozmanżały się bez opamiętania. Potem zostały same w akwarium. Akwarium 240l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch107

 

Pokaż mi kilka przykładów takich akwariów w których dyskowce utrzymały się dłużej jak kilka miesięcy, bo jakom Tomasz nie uwierzę jak nie zobaczę.

;)

 

Edit:

 

Najlepiej link do całego tematu, wtedy można określić jak to wszystko się rozwijało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pokaż mi kilka przykładów takich akwariów w których dyskowce utrzymały się dłużej jak kilka miesięcy, bo  jakom Tomasz nie uwierzę jak nie zobaczę.

 

 

Mapet, a w Twoim akwarium 280l ile miesięcy utrzymały się dyskowce? Z tego co widziałem to 90% zdechło, a z tego co twierdzisz to warunki miałeś o niebo lepsze niż w zbiorniku kolegi Cyberiana.

 

Facet zrobił ładne akwarium roślinne i ciężko oprzeć się wrażeniu, że tylko czekaliście na jego potknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapet, a w Twoim akwarium 280l ile miesięcy utrzymały się dyskowce? Z tego co widziałem to 90% zdechło, a z tego co twierdzisz to warunki miałeś o niebo lepsze niż w zbiorniku kolegi Cyberiana.

Nie 90 % a 100%. Nie doczytałeś za dobrze. Warunki miały lepsze, ale były zarobaczone i nie wiedziałem jak leczyć, czym, ani nie miałem dostępu do leków. Pasożyty wewnątrz ryb a warunki w jakich żyją to dwie różne rzeczy. :) W dobrych warunkach ryba ma lepszą ochroną immunologiczną, ale akwarium to ekosystem zamknięty i pasożyty wracają do ryby, namnażają się w dużym tempie i żadna ryba tego nie wytrzyma.

I nie padły mi tylko dyski a prawie cała obsada, około 80 ryb.

Tamte były hodowlane, teraz mam dzikie, które na początku odrobaczyłem, wyleczyłem z wszystkiego dziadostwa.

Mają dobre warunki, czy coś im brakuje? Z tymi pierwszymi od początku były problemy a te ile mam już miesięcy? :)

Jak widać nie trafiłeś za bardzo z tym porównaniem kolegi akwarium do mojego. :)

 

Facet zrobił ładne akwarium roślinne i ciężko oprzeć się wrażeniu, że tylko czekaliście na jego potknięcie

A czy ktoś powiedział, że nie jest ładne?

Oczywiście, że jest ładne pod względem roślinnym, rośliny są zadbane, ładnie rosną, ale nie są to warunki odpowiednie dla ryb, nawet na konkursy ludzie wpuszczają ryby do takich akwariów przez zrobieniem zdjęcia...

Myślisz, że taka wymiana zdań miała by tu miejsce jak w takim solarium by trzymał same rośliny i krewetki?

Nie sądzę...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...