Jump to content

Nawożenie, podłoże i światło.

Recommended Posts

Cześć ;)

Posiadam akwarium niestety tylko 25 litrowe i tu kilka pytań.

Czy jako podłoże dać na spód substrat czy wystarczy sam żwirek (2-4mm) z kulkami GT?

Czy ten zestaw wystarczy jeśli chodzi o nawożenie... wiem że sole lepsze czytałem o nich sporo,

ale do 25l myślę że się nie opyla.

http://allegro.pl/blue-line-kompletny-zestaw-do-nawozenia-z-co2-i4283692597.html

I jeszcze jedno w pokrywie mam wejście do żarówki i nie mam pomysłu co tam wsadzić (barwa, moc)?

Aha i ostatnie pytanie te kulki GT to dać na całej powierzchni akwarium razem z żwirkiem czy dawać tylko pod korzenie?

Edited by super909

Podłoże: najtaniej wyjdzie zwykły piasek do piaskownic + kulki g-t. Najtańsze 〓/〓 najgorsze.

Światło: proponuję Philips Genie 6500K 8W. Móglbyś też dać LEDy, z tego co się orientuję to są na E27/E17.

Nawożenie: sole na pewno wyjdą taniej.

A jakie niby podłoże ma być lepsze substrat pod dołem. Piasku nie chce żwirek...

Wiem że sole wyjdą taniej ale na pierwszy profesjonalne podejście do nawożenia wole gotowce.

Ten podany wyżej zestaw będzie ok?

A ta żarówka Philips nie będzie za słaba tylko 8w led-ów nie chce...

Edited by super909

Dlaczego boisz się piasku i ledów? To najlepsze, najbardziej uniwersalne podłoże i najtańsze podłoże do akwarium. Mit na temat stref beztlenowych został już dawno obalony. 

W wakacje sam we wszystkich akwariach zakładam ledy, bo pobierają dużo mniej prądu. 

8 lub 11W, więcej nie. 

Powinien być ok. 

Ps. Używaj znaków interpunkcyjnych, będzie łatwiej czytać Twoje posty. 

Chyba przekonałeś mnie do piasku, ale jaki dokładnie ma być.

Mam kupić np. Piasek do piaskownic, czy mogę użyć tego który był u mie w domu potrzebny do budowy?

Przed domem stoi gdzie jeszcze tona tego piasku. Tylko boję sie nadal o strefy beztlenowe.

Jeśli chodzi o oświetlenie to zostanę przy tej zarówce co mi poleciłeś.

A pod piasek dać substrat czy wystarczą kulki GT. I czy te kulki dać na całej powierzchni akwarium czy dawać tylko pod korzenie?

I ponawiam pytanie czy ten zestaw nawozowy podany wyżej będzie ok?

Nawozy:

Powinien być ok. 

Polecany jest piasek z OBI, ponieważ nie zmienia on parametrów wody. Jak dobrze wypłuczesz ten swój to też powinien się nadawać. Jeśli tak boisz się o strefy beztlenowe to możesz kupić świderki, grzebią one w podłożu ;)

Jeśli będą kulki to już bez substratu. Nie ma potrzeby dawać kulek na całe akwarium, pod korzenie wystarczy. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...