Skocz do zawartości

zakładanie 112l, nowy baniak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :mrgreen: Jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale akwarium  chciałem mieć  od kilku lat. Ostatnio kupiłem akwarium 112l. Wymiary 80x30x45. Chcę w dość profesjonalny sposób je założyć, aby cieszyło mnie i domowników, a zarazem robiło wrażenie "WOW" moich znajomych, wiem oczywiście, że nie jest to wielki basen, ale póki co to wystarczy, sądzę że taki baniak jest optymalny, aby nabrać jakiegoś doświadczenia, aby w przyszłości postawić coś większego :smile:  . Jako podłoże zakupiłem JBL MANDO, pod które pójdzie nawóz NATURAL SUBSTRATE. Jako "słońce" będą robiły JBL SOLAR ULTRA NATUR T5 35W, JBL SOLAR ULTRA TROPIC T5 35 W i JBL SOLAR ULTRA COLOR T5 35W i tutaj nasuwa się moje 1 pytanie, czy takie oświetlenie wystarczy, czy może dokupić jeszcze z 2 zwykłe jarzeniówki ? :) 

 

Kolejnym tematem jest filtracja, kupiłem taki o to filtr: http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-hn-103-650l-h-z-wkladami-i4282143378.html. Oczywiście chciałbym dokupić kubełek, ale na razie kiepsko już z kasą. I tutaj kolejne moje pytanie, czy ten filtr póki co wystarczy, czy będzię robić się niefajnie ? ;/ 

 

Jestem początkującym, ale dużo czytałem, jednak chciałbym wiedzieć co mam zrobić gdy zaleję zbiornik, tzn. jakie mam dodawać substarty, aby wszystko się prawidłowo rozwijało .Dodam, że na początek nie chcę sadzić żadnych roślin, ani wpuszczać żadnych ryb oprócz  oprócz trawnika ELEOCHARIS PARVULA, dopóki on się nie rozrośnie, chcę aby pokrywał całe dno, wtedy będę dosadzał inne rośliny. Tutaj mam kolejne pytanie, czy ktoś może mi wypisać rośliny, interesują mnie takie które będę tworzyły wielkie zbite kępy. 

 

Proszę o porady, oczywiście przyjmę krytykę również, jak już mówiłem, chcę aby zbiornik cieszył oko, i zachwycał wszystkim. Powiem, że jestem pracowity i cierpliwy, a czuję że to może stać się moją pasją, tylko nie wiem do końca jak zacząć, dlatego proszę o pomoc. 

 

Aha jeszcze jedno, póki co będzie bimbrownia, jak trawnik się rozrośnie zamienię na CO2 :) 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i mam nadzieję, że dostanę od was dużo rad co i jak ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

105 W na 112 litrów? Toż ryby oślepną : p

Możesz mieć takie światło, ale w Mega ! Zarośniętym akwarium.

Proponuje 2 x 35 W, zamiast 3 x 35W.

Poszukaj kubełków na tablicy.pl, teraz olx.pl, możesz za parę groszy więcej, kupić już coś niezłego.

Co do efektu WOW, czeka cię ciężka praca, o sam efekt WoW, a warunki dla ryb to dwie rożne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego założyłem ten temat, aby się jak najwięcej dowiedzieć i popełnić najmniej błędów ;)  Co do zarośniętego akwarium, właśnie o to mi chodzi, ale z 2 strony skoro mówisz że tak, to mam też na myśli dobro ryb i to oczywiste, nie chciałbym aby któreś z mieszkańców, czuło się źle 


A co do filtra to juz kupiłem, tego który został wymieniony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ryb to można by pomyśleć np: o danio pręgowanym Brachydanio rerio. Ryby te w swoim naturalnym środowisku żyją w nasłonecznionych wodach, przez co są one często w literaturze akwarystycznej określane mianem " dzieci słońca ". Poza tym jest to łatwa w hodowli rybka. Łatwo również się ją rozmnaża( sam rozmnażałem ją wielokrotnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pomyśleć o zmniejszeniu mocy oświetlenia i dobrać do akwarium rośliny nieco mniej światłolubne.

 

10x neon inesa
Ryba ta nadaje się bardziej do akwarium BW. W akwariach zbyt jasno oświetlonych barwy tych ryb stają się bardziej stonowane, przez co nie prezentuja się tak fajnie jak powinny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...