Skocz do zawartości

dziwny wysyp ślimaków .


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , może wy powiecie co może być przyczyną , bo ja już zgłupiałem .

akwarium mojego kolegi z pracy , pojemność 25l .

obsada : 3 sumatrzańskie , para kakadu , glonojad złoty .

filtr aquaszut 550

Rosliny sztuczne .

akwarium ma okolo 1.5 miesiaca , rybki miesiąc .

wczoraj odwiedzilem kolegę a w akwarium ok. 50 małych ślimaków .

co może być przyczyną takiego wylęgu , ze sklepu na pewno nie przyszły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ślimaków to zostały przyniesione prawdopodobnie na roślinach (byćmoże, że i na sztucznych).

A co do obsady to tragiczna. Przykro mi bardzo ale żadna z tych ryb nie powinna się męczyć w tym akwarium, jest stanowczo za małe. Sumatrzańskie to stande ryby więc potrzebują miejsca do pływania i najlepiej jak jest ich 10+ chociaż. Kakadu jak i zbrojnik potrzebują znacznie większego akwa (80-100cm długości). Dodatkowo ryby przydenne jak i pielęgnice (Kakadu) wymagają na dnie piasku.

Widać, że kolega nie ma pojęcia od rybach, które trzyma i nawet nie zajrzał i nie przeczytał podstawowych informacji na ich temat. Proponuję na początek Twojemu koledze jeśli nie chce męczyć ryb aby przejrzał tematy (http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/). Muszę przyznać, że przykro się patrzy na takie akwaria i "akwarystów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że obsada tragiczna , kolega ma 55 lat i nie wie co to internet ;)

Ja proponowałem mu z 15 neonów , ale on kupował to co mu się podobało , dodam że padły mu już dwa mieczyki i trzy sumatry .

Co do ślimaków to rosliny sztuczne były nowe w opakowaniu więc nie sądzę że przyszły z nimi .

a i jeszcze jedna istotna informacja , mój głąb kolega oszczędza na oświetleniu , przez cały dzień może się świeci przez 4 godziny ( zawsze kiedy wychodzi wyłącza , czy to do pracy na 9 godzin , czy do sklepu na 15 minut ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczarnia dla ryb to akwarium. Co do Twojej propozycji 15 neonów to też nie za specjalnie. Do takiego akwa to danio perłowe (8sztuk), bojownik, krewetki, lub 5 samców gupików endlera czy drobniczka jednodniówka w ilości kilku sztuk. Niestety przy takim litrażu nie da rady poszaleć, a to co on robi ze swoimi rybami to woła o pomstę do nieba i coś czuję, że karygodnych błędów popełnianych każdego dnia jest więcej. Szkoda słow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha , powtarzam mu to codziennie ;) a on na to że lata temu nie było pompek srompek , filtrów bajeranckich i oświetlenia nie wiadomo jakiego i rybki żyły i miały się dobrze :/ co zrobić , taki typ .

Ale wracając do pytania , skąd w tym akwarium wzięły się ślimaki ? Na 100% nie przyszły z rybami ani z roslinami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na 100% nie przyszły z rybami ani z roslinami .

Wiatro-pylne nie są...

Zapewne Twój kolega tak samo jak nie patrzy na odpowiedni litraż dla ryb i odpowiednie dla nich warunki, tak samo źle zaaklimatyzował ryby i wlał je do swojego akwarium z wodą razem z woreczka, a tam znajdowały się ślimaków jajeczka...

 

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...