Skocz do zawartości

JBL e900 głośno pracuje


cfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakieś pół roku temu kupiłem filrt jbl e900 i od tamtej pory chodził jako tako, ale dziś w nocy zaczął głośno terkotać i pomimo moich wytężonych prób naprawienia nie cichnie.

Poza tym nie filtruje dobrze, w akwarium jest dużo brudu. Co tak hałasuje i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polegały, twoje próby naprawiania, tego filtra? Pół roku na taki filtr JBLa , to nie dużo .

Czy w ciągu tego pół roku, już go czyściłeś ? Co do brudu w akwarium, no cóż musiałbyś go użyć jako mechanika, ale to wiąże się z innymi wkładami: wata, włóknina, gąbki, co wiąże się z częstym czyszczeniem. W trakcie czyszczenia , zwróć szczególną uwagę na czystość komory wirnikowej, wyjmij wirnik i wyczyść tę komorę, użyj do tego jakiegoś pędzelka, a do otworu tam gdzie śmiga magnes, ja osobiście używam , patyczków do czyszczenia uszu. W trakcie składania należy zwrócić uwagę na to by wirnik był  osadzony , dokładnie na swoim miejscu , oś ceramiczna w gumowych nasadkach centrujących  po obu stronach. Po zalaniu tego filtra, należy go delikatnie wstrząsnąć podczas pracy , by wygonić z niego resztki powietrza.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyściłem go tylko raz, ze dwa miesiące temu, hałasować zaczął nagle. Dodam też, że zawsze chodził tak głośno jak np. wyłączyli na chwilę prąd - ale wtedy wystarczyło go szybko wyłączyć z gniazdka i włączyć znowu, wtedy się uciszał. Próbowałem tego teraz, ale nic to nie daje. moje próby naprawy sprowadzały się do rozłożenia filtra, oczyszczenia i złożenia spowrotem, ale po dwukrotnej porażce dałem sobie spokój. Na dodatek, kiedy odczepię ten moduł z silnikiem i wirnikiem i włączę go "na sucho" to jest cisza. A jak złożę i zaleję wodą to terkocze jak traktor, mam na niego gwarancję, ale oddanie tego filtra na nią wiąże się z dwoma niedogodnościami, po 1. nie jest mi na rękę, kupiłem go dość daleko od domu i nie wiem, czy znajdę czas by go zawieść, akurat w godzinach pracy sklepu nie mam czasu, a po 2. nawet jak oddam ten filtr to nie będę go miał ze 2-3 tygodnie, i czym wtedy będę wodę filtrował.

 

Komorę wirnikową obleciałem paluchem tylko i wypłukałem, nie było w niej dużo brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście mam jeszcze stary wewnętrzny filtr, nie wyrzuciłem go a miałem zamiar. Swoją drogą co ile taki wirnik powinien być wymieniony? Jak co pół roku będzie się psuł, a ja mam gwarancję na 4 lata, to trochę z nim pojeżdżę na tą gwarancję jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Tetrze 700 śmiga już 6 lat , a w JBL 1500 dopiero od dwóch lat, ale nie mam takich problemów , może coś źle złożyłeś , może oś ceramiczna jest zile osadzona, a może i ma jakąś wadę fabryczną , trudno coś na odległość określić. :?:  :?:  :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po samodzielnej wymianie wirnika na nowy oryginalny problem nadal występuje, paragon niestety przepadł. Wydajność w porządku, tylko hałasuje. Wirnik to jedyna ruchoma część w tym filtrze, jeśli to nie on jest winowajcą to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...