Skocz do zawartości

Choroba mieczyka


Doniczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok no więc obsada welony x2 głupiki x 3 mieczyki x 2 litraż 25l(tak tak wiem teraz mi każdy będzie pisał że na jednego welona przypada 60 l.. i ble ble..nie będe was wogóle słuchał ludzie trzymają welony w kuli i żyja po 2 lata i nic się im nie robi więc...)Filtr pat mini  grzałka: hot 2005 25w ok i jeszcze raz prosze o nie pisanie o welonach że męcze ryby itd. chce się tylko dowiedziać co z moim mieczykiem  czy to zarażliwe czy to normalne w trakcie ospy i co dlaej:)

 

 

Skoro i tak nie zamierzasz nikogo słuchać bo wszystko wiesz najlepiej, to raczej nie oczekuj odpowiedzi... /ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpadły łuski może to być wynik co najmniej kilku chorób grzybiczych i bakteryjnych. Może to być też wynik urazu mechanicznego, w wyniku bójek między rybami, lub otarcia o jakąś dekorację w akwarium. Zdjęcie bardzo niewyraźne więc trudno cokolwiek diagnozować, a tym bardziej polecać leczenie.

Może nie chcesz słuchać o tym, co masz nie tak ze swoim zbiornikiem, ale leczenie ryb w takich warunkach, w jakich je trzymasz, to jak podawanie tabletek na biegunkę, komuś kto nie zamierza przestać pić zatrutej, zanieczyszczonej wody  :-?  Jaki ma sens?

 

Na prawdę nie masz możliwości oddać ryb, komuś, kto ma większe akwarium, a kupić np. bojownika i zająć się nim tak naprawdę, z sercem...?

A może jednak pomyślisz o większym zbiorniku...?

Są ludzie, którzy trzymają welonki w kuli i one żyją tam 2 lata. Tylko, że to żaden dowód na to, że to są dobre warunki, bo welonki są długowieczne, więc normalnie (w akwarium) powinny dożyć przynajmniej 8-10 lat, albo i dłużej. Czyli 2 lata życia świadczą o tym, że nie tędy droga.

 

Czym leczysz tą ospę? Jaką masz temperaturę w zbiorniku? Możesz wkleić zdjęcie tego zbiornika?

 

EDIT: OK, doczytałam, że planujesz zmianę zbiornika na 112 litrów. Jak daleko jesteś z tymi planami?

Edytowane przez maziama
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo: nie ten dział. Pytania o choroby to gdzie indziej.

 

Jeśli odpadły łuski może to być wynik co najmniej kilku chorób grzybiczych i bakteryjnych. Może to być też wynik urazu mechanicznego, w wyniku bójek między rybami, lub otarcia o jakąś dekorację w akwarium. Zdjęcie bardzo niewyraźne więc trudno cokolwiek diagnozować, a tym bardziej polecać leczenie.

Może nie chcesz słuchać o tym, co masz nie tak ze swoim zbiornikiem, ale leczenie ryb w takich warunkach, w jakich je trzymasz, to jak podawanie tabletek na biegunkę, komuś kto nie zamierza przestać pić zatrutej, zanieczyszczonej wody  :-?  Jaki ma sens?

 

Na prawdę nie masz możliwości oddać ryb, komuś, kto ma większe akwarium, a kupić np. bojownika i zająć się nim tak naprawdę, z sercem...?

A może jednak pomyślisz o większym zbiorniku...?

Są ludzie, którzy trzymają welonki w kuli i one żyją tam 2 lata. Tylko, że to żaden dowód na to, że to są dobre warunki, bo welonki są długowieczne, więc normalnie (w akwarium) powinny dożyć przynajmniej 8-10 lat, albo i dłużej. Czyli 2 lata życia świadczą o tym, że nie tędy droga.

 

Czym leczysz tą ospę? Jaką masz temperaturę w zbiorniku? Możesz wkleić zdjęcie tego zbiornika?

 

EDIT: OK, doczytałam, że planujesz zmianę zbiornika na 112 litrów. Jak daleko jesteś z tymi planami?

Planuję kupić za jakieś dwa   za jakieś dwa miechy po wakacjach.nie wiem czy to wystarczy oczywiście może źle mnie zrozumieliście chodzi o to że jeżeli to jest wina obsady jak najbardziej ją zmienię.Podałem rybą(na ospę) preparat zoolek za 6 dni powtórka i wczoraj miałem temperature 30 ale dzisiaj zacząłem stopniowo obniżać.

Może te fotki coś więcej dadzą i mam pytanie na tym ostatnim zdjęciu z tego akwarium załapałysię dwa mieczyki jedenma dosyć duży brzuch nie jestem pewien czy to ciąża.

post-21083-0-36081200-1402074668_thumb.jpg

post-21083-0-45172600-1402074692_thumb.jpg

post-21083-0-66584500-1402074748_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób zdjęć rybom, trzymając je na dłoni. Różne "rzeczy" mamy często na rękach (bakterie, wirusy i inne "zwierzątka"), można tym bardzo zaszkodzić rybie, zwłaszcza jeśli już ma uszkodzoną śluzówkę, tak jak w przypadku twojego mieczyka. Zresztą ryba na dłoni wygląda zupełnie inaczej niż w toni wodnej (złożone płetwy, inna kolorystyka) więc nie oddaje to jej faktycznego stanu. 

Rozumiem, że ten lek na ospę to po prostu zieleń malachitowa Zoolek Green Ichtio, tak?

Ospę zdiagnozowałeś po jakich objawach? 

Te białe "ubytki" na mieczyku pojawiły się przed ospą, czy teraz dopiero? Zdjęcia nie wychodzą ci za dobre więc naprawdę trudno wywnioskować co dolega rybom. Z tego też względu trudno stwierdzić, czy mieczyk z powiększonym brzuszkiem spodziewa się potomstwa, czy to już objaw poważniejszych chorób - od zapalenia przewodu pokarmowego, na posocznicy skończywszy. Obawiam się też infekcji bakteryjnej. Czy na płetwach lub ogonie widać ubytki, postrzępienie lub zmętnienie końcówek?

Czy dobrze widzę na ostatnim zdjęciu sztuczną ozdobę w akwarium?

30 stopni to dla welonek zdecydowanie za dużo, nawet na czas leczenia. Obniż temperaturę do 26*C

 

Dwa miesiące czekania na większe akwarium może być dla twoich ryb zabójcze. Welony mają błyskawiczną przemianę materii, co oznacza, że strasznie szybko zanieczyszczają wodę. Dlatego potrzebują dużych zbiorników, bo im więcej wody, tym mniejsze stężenie ich własnych zanieczyszczeń w wodzie. W małych zbiorniczkach trzeba by było właściwie codziennie wymieniać im wodę, a to kompletnie ma się nijak to zasad akwarystycznych (woda musi być dojrzała biologicznie, poczytaj o cyklu azotowym w akwarium)

 

Uzupełnij informacje:

Kiedy został założony zbiornik / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.
Czy filtr jest włączony cały czas.
Ilość i rodzaj roślin.
Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.
Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).
Akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra).

Zdjęcie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na ospe właśnie ten lek green.Mieczyk ten z brzuchem nie ma żadnych ubytków ma tylko taki mały mieczyk ale naprawde malutki.Zbiornik został założony około 1,5 miesiąca temu.Tak dojrzewał 12 dni dokładnie Filtr jest włączony cały czas kilka sadzonek(ok 5) nażuńca śrobowego. Pokarm to acti min.Zastanawiam się mocno nad wydaniem ryb i zmianą obsady jakie ryby magą być w takim akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25-litrowego akwarium tylko 1 bojownik samiec lub same krewetki (bez ryb).

Co z porządkami w akwarium? Jak często odmulasz i podmieniasz wodę? Co z dekoracjami w akwarium?

Jeśli ten mieczyk z powiększonym brzuszkiem ma miecz to pewnie jest to samiec, więc powiększony brzuszek może świadczyć o chorobie.

Potrafisz odróżnić płeć?

Zrób rybom 3-4 dniową głodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25-litrowego akwarium tylko 1 bojownik samiec lub same krewetki (bez ryb).

Co z porządkami w akwarium? Jak często odmulasz i podmieniasz wodę? Co z dekoracjami w akwarium?

Jeśli ten mieczyk z powiększonym brzuszkiem ma miecz to pewnie jest to samiec, więc powiększony brzuszek może świadczyć o chorobie.

Potrafisz odróżnić płeć?

Zrób rybom 3-4 dniową głodówkę.

Wode zmieniam co tydzień odkąd mam welony odmulam co 2 tyg. Tak mam zamek ale nie wiem czy go nie wywalić ok zrobię im 4 dniową głodówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończ najpierw kurację na ospę, potem można myśleć o leczeniu innych dolegliwości. Ale obawiam się, czy mieczyk przetrwa, bez konkretnych leków na to, co jemu dolega. 

Zamek bezpieczniej będzie wyjąć ze zbiornika.

Niestety, dopóki ryby nie trafią do większego akwarium, możesz mieć problem z wciąż powracającymi, jedna po drugiej, chorobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończ najpierw kurację na ospę, potem można myśleć o leczeniu innych dolegliwości. Ale obawiam się, czy mieczyk przetrwa, bez konkretnych leków na to, co jemu dolega. 

Zamek bezpieczniej będzie wyjąć ze zbiornika.

Niestety, dopóki ryby nie trafią do większego akwarium, możesz mieć problem z wciąż powracającymi, jedna po drugiej, chorobami.

Bardzo dziękuje za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...