Skocz do zawartości

Obsada do 54l


Aisulim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Małymi kroczkami przymierzam się do przesiadki z 30l na 54l (litraż ograniczony miejscem na biurku :) ).

Akwa będzie prawdopodobnie standardowych wymiarów 60x30x30 + pokrywa (15W).

Podłoże oczywiście na piasku + kulki gt.

 

Mam pytanie odnośnie obsady.

Czy mają prawo bytu w takim akwa parka Borelek + kiryski panda w ilości 6-8 sztuk?

Jakie parametry wody i temperatura będą dla nich odpowiednie?

Jakie jeszcze rybki i ile mógłbym do tego dołożyć? Czy może zostawić taki zestaw bez ławicy?

Może otoski?

Czy pasowałyby do tego danio perłowe (akurat mam 8 sztuk w 30l akwa więc jeśli jest taka możliwość to może bym je zostawił. Chociaż chyba nie zgodzę parametrów).

 

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak w poszukiwanym przez Ciebie klimacie ma Kolega locdog

Ten baniak jest przeze mnie obserwowany od dłuższego czasu :) tak czy inaczej dzięki Limak jeszcze raz :)

 

Nadal poproszę o podanie parametrów i temperatury odpowiedniej dla takiego zestawu :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Temperatura 24-25 stopni Gh 10 n. ph 6.5-6.8

 

Czy pasowałyby do tego danio perłowe
Danio perłowe w swoim naturalnym środowisku żyją w wodzie średniotwardej o pH 7,3 czyli w wodzie lekko zasadowej. Podane wyżej parametry to woda lekko kwaśna, a więc nie bardzo nadająca się dla danio perłowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiesz co, 50L to nie jest jakoś oszałamiająco dużo. Planujesz dno 60x30 - niby nie mało tylko w cm patrząc ale w praktyce to dość niewielka przestrzeń wyjdzie.

Planujesz borelli i pandy (które wcale nie są tak małe jak się wydają) - zauważ że oba gatunki są przydenne i całkowicie pusta zostaje środkowa strefa (mimo, że chcesz niskie akwa to jednak jakaś tam środkowa strefa wyjdzie ;) ).

Ja bym pomyślał o czymś w stylu:

borelli (dno) + "tradycyjna" ławica (środek) + otoski (które lubią dno oraz strefę środkową - na liściach itp)

albo

borelli + kirysy pigmeje w większej ilości (raczej środek, czasem dno) + otoski

 

Jak Ci się to widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Limak z tymi otoskami :) nie było to mądre podejście do sprawy w moim przypadku. Dzięki za wszelkie propozyje ale chyba zostanę przy pierwotnej wersji: czyli Borelki + pandy + ławiczka może bystrzyków amandy? Ile takich bystrzyków mógłbym dać aby nie przesadzić? Co do kirysków to bardziej podobają mi się pandy niż pigmeje i dlatego wolałbym zostać przy nich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Limak z tymi otoskami :) nie było to mądre podejście do sprawy w moim przypadku. Dzięki za wszelkie propozyje ale chyba zostanę przy pierwotnej wersji: czyli Borelki + pandy + ławiczka może bystrzyków amandy? Ile takich bystrzyków mógłbym dać aby nie przesadzić? Co do kirysków to bardziej podobają mi się pandy niż pigmeje i dlatego wolałbym zostać przy nich. :)

Amandki są na prawdę małe, ale mimo to nie dawałbym ich więcej jak 12 (max 15) sztuk.

Ale jak liczysz na ławicowe zachowanie u amandek to zapomnij ;) Będziesz miał je raczej rozproszone w całej toni i tyle (ale to chyba wada wszystkich takich ławicowych rybek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale jak liczysz na ławicowe zachowanie u amandek to zapomnij

Domyślam się, że z utrzymaniem ławicy będzie ciężko ale trudno się mówi. Może Borelki przy ewentulanym tarle będą je straszyć i wtedy uda się dojrzeć ławiczkę :)

 

Skład na dzień dzisiejszy przedstawia się tak:

Broleka 1+1

Panda 8

Bystrzyk Amandy 12

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie Borelek. Czy może zaistnieć taka sytuacja, że para się po prostu nie dobierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie Borelek. Czy może zaistnieć taka sytuacja, że para się po prostu nie dobierze?

Chyba tak opcja istnieje u wszystkich pielęgniczek. U mnie samiec miał 2 samice, obie go odpędzały generalnie ale jak przychodziło do okresu tarła to tarł się z obiema :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...