Skocz do zawartości

Sprawdzona obsada do akwarium 63 l - proszę o propozycje


Issabell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i widzisz . Akwa z czarnym tłem nawet takim z worka na śmieci nabiera głębi. Kolory zarówno ryb jak i roślin są wyraźniejsze. Jeżeli mogę coś zasugerować to daj na lewą staronę trochę nurzańca ( zasłoni grzałkę i filtr a takrze stworzy kryjówki dla rybek). Tylko niech teraz nie naskakują na mnie inni roślinniarze , że nurzaniec tylko do wysokich akwa. Należy go tylko odpowiednio przycinać a stworzy się nim fajny obrazek w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki zawsze są trudne, ale nie ma co się zrażać. Jak przypomne sobie dawne dziecięce czasy i moje pierwsze akwarium, jego "aranżację" oraz obsadę... ehhhhh :)

Dwie uwagi:

- Kryptokoryna przed anubiasem - powinno być raczej odwrotnie. Anubias rośnie wolniej od niej i choć teraz jest wyższy, to z czasem kryptokoryna go zasłoni. Należy pamiętać, że kryptokoryny nie lubią częstego przesadzania. Jeśli im się pozwoli rosnąć przez dłuższy czas w jednym miejscu, to potrafią stworzyć pokaźną kępę. Myślę, że posadzona gdzieś z boku, a nie w centum akwarium, w przyszłości stworzy fajny efekt. Wetknij jej kulkę g-t pod korzenie. Jedna na 2-3 miesiące starczy.

Nie wiem jaki efekt chcesz osiągnąć, ale teraz jest jeszcze pustawo, więc w miarę możliwości finansowych dobrze byłoby dokupić roślin albo dodać jakiś korzeń pasujący gabarytami do wielkości akwarium.

- Dolej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałbym kilka uwag:

1.Po pierwsze primo: dolej wody, po to masz pokrywę żeby poziom wody był pod nią schowany (serio, serio, ładniej to wygląda);

2. Po drugie primo: wymiana tła jak najbardziej na plus;

3.Po trzecie primo: nie wiem jak bardzo mój kolega poprawił swoją wypowiedź, możliwe że zbyt dosadnie sformułował swoją wypowiedź. Ale w związku z tym, że przyszło nam żyć w takich a nie innych czasach, gdzie dostęp do informacji i "widzimisię" różnych osób mamy w zasadzie nieograniczony możemy łatwo porównać ich opinie z opiniami innych. Gdzie bardzo często opinie różnych osób mijają się w sposób znaczny. (Ale mamy możliwość rozważyć te opinie i wyciągnąć własne wnioski). Ja np. wpuściłem nieduże stadko hemmigramus rhodostomus/bleheri (pojawiły się na Twojej liście, tak na prawdę chyba większość dostępnych w handlu to jednak bleheri) do akwa 112l (80x35x40) - niby nawet seriouslyfish podaje że wystarczy im 60x~40, ale obserwując je w akwarium ja osobiście odradzam trzymanie tych ryb w akwarium krótszym niż 100cm. Po prostu widzę, że w moim akwarium tym rybom brak miejsca, że w dłuższym zbiorniku byłyby w stanie pokazać pełnię swoich zachowań.

Czasami warto się pouczyć na cudzych błędach, wyciągnąć wnioski, rozumiem że czasami można w sposób mało uprzejmy zwrócić komuś uwagę, że trochę błądzi (tak, sam to robię, świadczy o tym mój podpis), ale warto ogólnie podejść do "rad" z dystansem, przetrawić je po swojemu i dopiero wdrażać w życie (dlatego ten czas na przemyślenie bo w necie wielu idiotów i szarlatanów jest). Polecam, nie warto utrudniać sobie życia, wynajdować koła na nowo a wziąć pod rozwagę czyjąś opinię, przeciągniętą przez swoje wizje. A to, że z czasem pojawi się inna wizja akwarium (pewnie z czasem przestaniesz patrzeć na akwa jak na zbiornik w którymś coś się rusza, a zechcesz zarażona czyjąś wizją, zrobić akwarium w którym ryby będą czuły się jak w "domu"), to naturalna kolej rzeczy. I tak np. od akwa 60l, w którym pływa 30 rybek dojdziesz do akwa 600l w którym będzie pływać ich 4.

Życzę powodzenia w łapaniu bakcyla akwarystycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki dokupię oczywiście... najpierw jednak muszę dojść do wniosku co dzieje się z obecnymi, bo zamiast być coraz ładniejsze robią się coraz brzydsze. Jedynie anubias ma się dobrze... Pozostałe liście robia się brązowe a na kryptokorynie pojawiają się dziurki.... Nie chce w tej chwili kupować kolejnych roślin, właśnie dlatego. że boję się, ze i one zmarnieją, a niestety tanie nie są (w mojej okolicy od 15 do 30 zł za koszyczek z roślinką). Dziś będąc po rybki kupiłam z Tropicala Multimineral i Ferro Activ... Dałam 6 ml tego pierwszego. Mam nadzieję, ze to pomoże. Dodatkowo wyłowiłam dziś z akwarium 1 ślimaka... Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni... No i jakby tego było mało, to na tylnej ścianie - teraz po zmianie tła - widać taki biały puszek - z bliska jak maleńkie płatki śniegu - którego nie da się niczym usunąć, bo ucieka spod czyścika magnetycznego i żyletki. Nie mam pojęcia co to...

 

Wody doleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodatkowo wyłowiłam dziś z akwarium 1 ślimaka... Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni...

Może pierwszy, ale że ostatni...nie liczyłbym na to :D .

 

 

a niestety tanie nie są (w mojej okolicy od 15 do 30 zł za koszyczek z roślinką)

Poszukaj na forach i na portalach ogłoszeniowych. Ludziska oddają nadmiary roślin z przycinki naprawdę za niewielkie pieniądze. Im więcej roślinności szybko rosnącej na starcie zbiornika, tym lepiej.

Roślinom przydałby się węgiel i potas, tak na początek.

 

 

widać taki biały puszek - z bliska jak maleńkie płatki śniegu - którego nie da się niczym usunąć, bo ucieka spod czyścika magnetycznego i żyletki. Nie mam pojęcia co to...

Możesz wrzucić fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptokoryna się bym nie martwił,ona długo się przyzwyczaja.moja dla przykładu straciła wszystkie prawie liście zanim zaczęła normalnie rosnąć.

Ślimaków wylowisz jeszcze kilka pewnie.rozejrzyj się na forum w dziale giełda może ktoś oddaje Helenki (to takie ślimaki co jedzą inne ślimaki).

W tym samym dziale można też poszukać roślin i to nie za 30 złotych .

Na razie nie wlewal bym do akwarium żadnych preparatów,zrobił bym jakieś testy wody by ustalić przyczynę tego nalotu na szybie.

Dobra na razie tyle. Muszę do pracy.

 

Wysłane od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny wczoraj dostały Tropical Multimineral (bor, kobalt, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk). Zamówiłam także wczoraj na all kulki gliniano torfowe. Kupić jeszcze wegiel tak? Tropical carbo może być? (w pobliskim akwarystycznym wszystko głównie z tropicala).

 

Czy dokupienie roślin może pomóc? Jesli tak, to coś dokupię... Tylko powiedzcie mi, co zrobić z 8 danio na czas przesadzania roślinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium zaszły dziś poważne zmiany. Mam nadzieję, że na lepsze... Przybyło też zwierzątek: 2 Helenki i 2 Helmety

 

mam też pytanie... Rybki w akwa od poniedziałku... Kiedy zrobić pierwszą podmianę wody?

post-21121-0-24687600-1403806552_thumb.jpg

Edytowane przez Issabell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium zaszły dziś poważne zmiany. Mam nadzieję, że na lepsze...

Co masz na myśli? Chodzi o zwiększenie masy roślinnej? Jeśli tak, to na pewno zaczyna wyglądać zbiornik coraz lepiej.

mam też pytanie... Rybki w akwa od poniedziałku... Kiedy zrobić pierwszą podmianę wody?

A jak w tej chwili wyglądają parametry wody?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zmiany jak najbardziej na plus.

Masz fajne parametry pod Razbory klinowe Trigonostigma heteromorpha, może warto pomyślec o wymianie danio właśnie na stadko razborek. Zobacz akwarium andy102 jak dla mnie wygląda ono świetnie i warto się na nim wzorować.

Twoje akwarium jest co prawda nieco mniejsze, ale jesli jego długość ma co najmniej 60 cm to jak najbardziej nadaje się dla tych rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób pierwszą podmianę.

 

 

przyznam szczerze, że rozważałam dokupienie do tych 7 danio albo kilku czarnych neonków, albo właśnie razbor klinowych

Wszystko to są gatunki stadne a akwarium masz tylko 63l. Poszedłbym tak jak radzi splend, w Rozborki zamiast Danio.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda mi pozbywać się danio... Już się do nich przyzwyczaiłam...

 

E: 27.06.2014 10:37

Co proponujecie mi dorzucić do akwarium? Jakie rybki do danio? (tak jak pisałam, szkoda mi się ich pozbywać)

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie mi dorzucić do akwarium? Jakie rybki do danio? (tak jak pisałam, szkoda mi się ich pozbywać)

Issabell temat obsady do Twojego zbiornika był wałkowany kilkanaście postów wyżej. Odradzano tam Tobie Danio z pewnych powodów. Jednak zdecydowałaś się na te ryby pomimo rad innych uczestników dyskusji. Więc teraz nie liczyłbym na to że ktoś zaproponuje Tobie coś do zbiornika z Danio, skoro ich tam być nie powinno ;-) . Moja propozycja to ławica Rozbory Klinowej + harem Prętnika Karłowatego. Ewentualnie sama ławica Rozbory lub Miedzika i do nich jakieś Krewetki i może Otoski.

Edytowane przez andy102
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...