Skocz do zawartości

heteranthera zosterifolia czarnieje...


Tonykx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary: 240l
Oświetlenie: 2 x 54W T5, Sylvania Luxline Plus 865+ Sylvania Aquastar 
Nawożenie: Makro z soli + Easylife Profito
CO2: Butla wysoko ciśnieniowa spiek a aktualnie kostka lipowa ile się da tak by nie było przyduchy
Podłoże: Ziemia+czarny bazalt-kwarc (3-4mm)
Filtracja: HW 303B (średniej porowatości gąbka, wata, biobale, ceramika)

 

 

Witam mam problem z "heterantherą" mianowicie wszystkie liście od dołu czarnieją i gniją a nowe robią się czarne na końcach nie mogę trafić co sie dzieje. Mam dość wysokie PO4 i cały czas chce podnieść N do 20ppm ale nie idzie nic co jest bardzo dziwne.

Dodałem:

1.06- 3,87 ppm. Test pokazuje 5 mg/l

2.06- 23,22 ppm. Test - 5 mg/l

3.06- 42,57 ppm. Test - 5 mg/l po dodaniu 11,61 ppm, po dodaniu reszty czyli 30,96 ppm jeszcze nie mierzyłem

Prócz tego podaje jeszcze codziennie 0.31 ppm Mg.

 

 

 

Co o tym myślicie??

Edytowane przez Tonykx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Przy niedoborach po podmianie wody. Testy niby wykrywaly makro. Podniosłem poziom oraz podawalem więcej mikro. Po kilku dniach widać było efekty. W nowym banieku tez się złapałem tym razem na samym mikro i znów jest poprawa, używam mikro z intermagu.

 

Wysłane z mojego MT7014 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robiłem test(10-20 mg/l) i w końcu podniósł sie azot. Czyżby to były aż tak wielkie braki? Teraz pytanie czy nie brakuje innych pierwiastków zwłaszcza Mg i mikro?

Jeżeli chodzi o azot to w tym przypadku nie czarna magia. Owa Heteranthera dosłownie wciąga ogromne ilości azotu, to ona pożerała Ci cały azot. Jak ją miałem w zbiorniku musiałem co tydzień lać azot prawie szklankami. Co do gnicia to się nie wypowiem, u mnie rosła bez problemu. Pozdrawiam

Edytowane przez kamikaze
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...