Jump to content

heteranthera zosterifolia czarnieje...

Share

Recommended Posts

Wymiary: 240l
Oświetlenie: 2 x 54W T5, Sylvania Luxline Plus 865+ Sylvania Aquastar 
Nawożenie: Makro z soli + Easylife Profito
CO2: Butla wysoko ciśnieniowa spiek a aktualnie kostka lipowa ile się da tak by nie było przyduchy
Podłoże: Ziemia+czarny bazalt-kwarc (3-4mm)
Filtracja: HW 303B (średniej porowatości gąbka, wata, biobale, ceramika)

Witam mam problem z "heterantherą" mianowicie wszystkie liście od dołu czarnieją i gniją a nowe robią się czarne na końcach nie mogę trafić co sie dzieje. Mam dość wysokie PO4 i cały czas chce podnieść N do 20ppm ale nie idzie nic co jest bardzo dziwne.

Dodałem:

1.06- 3,87 ppm. Test pokazuje 5 mg/l

2.06- 23,22 ppm. Test - 5 mg/l

3.06- 42,57 ppm. Test - 5 mg/l po dodaniu 11,61 ppm, po dodaniu reszty czyli 30,96 ppm jeszcze nie mierzyłem

Prócz tego podaje jeszcze codziennie 0.31 ppm Mg.

Co o tym myślicie??

Edited by Tonykx

Miałem podobnie. Przy niedoborach po podmianie wody. Testy niby wykrywaly makro. Podniosłem poziom oraz podawalem więcej mikro. Po kilku dniach widać było efekty. W nowym banieku tez się złapałem tym razem na samym mikro i znów jest poprawa, używam mikro z intermagu.

Wysłane z mojego MT7014 przy użyciu Tapatalka

Edited by cob_ra

Teraz robiłem test(10-20 mg/l) i w końcu podniósł sie azot. Czyżby to były aż tak wielkie braki? Teraz pytanie czy nie brakuje innych pierwiastków zwłaszcza Mg i mikro?

Jeżeli chodzi o azot to w tym przypadku nie czarna magia. Owa Heteranthera dosłownie wciąga ogromne ilości azotu, to ona pożerała Ci cały azot. Jak ją miałem w zbiorniku musiałem co tydzień lać azot prawie szklankami. Co do gnicia to się nie wypowiem, u mnie rosła bez problemu. Pozdrawiam

Edited by kamikaze
  • Like 1