Jump to content

112L

Piotrek93
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

Wczoraj zalałem wodą akwarium: 112l, 2x świetlówki 18W, filtr narazie stary (nazwy i wydajności nie znam ale na pewno za słaby), grzałka z termostatem Aquael AQ100 (100W).

Podłoże: około 2cm ziemi do kwiatków, 2cm piachu znad Wisły i 1-2 cm piasku kwarcowego.

Roślinki: trochę mchu jawajskiego, Anubias Barteri, więcej nazw niestety nie znam. Opiszę może ktoś bd kojarzył. Pierwsza - liście owalne, największe wielkości 5zl, od dołu mocno czrwone, od góry zielone. Druga- zieloniutka, długie liści przypominajace najzwyklejszą trawę. Trzecia- małe, wąski liście od dołu czerwone od góry zielone. Mam jeszcze dwa rodzaje ale nie wiem jak je opisać :D

Rybki: 3 kiryski sterby, 10 neonek inessy, 6 gupików, 1 zbrojnik, 2 donio pręgowane, 20 krewetek red cherry.

Zalewam biostartem firmy Denitrol wg zaleceń producenta.

Pozdrawiam, Piotrek

Wczoraj zalałem wodą akwarium

Wiesz dobrze że zalałeś, ale dalej już mi się to nie podoba :/ wczoraj zalałeś i od razu ryby wpuściłeś wiesz najlepiej poczekać aż akwarium dojrzeje a nie od razu ryby tam pchać żeby się męczyły, pewnie parametrów też nie zbadałeś ? :-(

o rzeczywiście nie zadałem konkretnego pytania, to przez to że spieszyłem się do wyjścia. parametrów nie sprawdzałem. Co zmienić w obsadzie? Mogę rozdzielić obecną na dwa akwaria. Czy filtr z parametrami 800l/h wystarczy do 112l?