Skocz do zawartości

Płeć Ramirezki


sp1k3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dziś kupiłem parkę Ramirezy, i chciałem by to był samiec i samica, ale mam wrażenie, że one są takie same i ich nie rozróżniam. Wrzucam zdjęcia mam nadzieję, że w miarę ostre i kieruje pytanie do znawców możecie określić płeć? Dodatkowo jedna ma jakąś dziwną płetwę tylną, dopiero po przyjeździe to zobaczyłem i nie wiem czy jest się czym martwić : / Pokazane na zdj. nr. 3

 

Jedna:

7uqxnogmty2d_t.jpg

Druga:

6jm3up77y42u_t.jpg

Druga z zaznaczoną płetwą:

oh0q8ndarj0m_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć jakieś szczegóły jak to odróżniać? Jedna z rybek (ze zdjęcia nr.2) ma na górnej płetwie te pierwsze trzy "zęby" jakby oddzielone od tej pomarańczowej reszty i delikatnie wyższe, a druga (zdjęcie nr.1)  ma równomierne.

Edytowane przez sp1k3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć jakieś szczegóły jak to odróżniać? Jedna z rybek (ze zdjęcia nr.2) ma na górnej płetwie te pierwsze trzy "zęby" jakby oddzielone od tej pomarańczowej reszty i delikatnie wyższe, a druga (zdjęcie nr.1) ma równomierne.

Samce maja 3 płetwę dłuższą, o wiele większą niż te ze dzjęć, jednak samica powinna mieć różowy brzuszek.

Porównując je do mojej parki obstawiam samice, ( moje były kupione bardzo małe, a i tak bez problemu można było odróżnić płeć )

Edytowane przez Zemsta Koparki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia były zrobione kilka godzin po wpuszczeniu, dam im czas na oswbodzenie się i jutro jeszcze je podpatrzę, poczytałem co i jak i poobserwuje je. W ostateczności zostawie sobie dwie samiczki, przynajmniej (chyba) nie powinny się ganiać. Dzięki

Chętnie wysłucham innych opinii jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej obserwacji stwierdzam, że jedna z ryb a dokładnie ta ze zdjęcia nr.2 czyli mniejsza, co jakiś czas przegania tą większą ze zdjęcia nr.1 i również przegania inne rybki np. zwinniki. W drugą stronę to nie działa. Czy to może świadczyć, że to może samiec? Czy samiczka może ganiać samiczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...