Skocz do zawartości

skalary i co jeszcze?


rafik50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam szkło o podstawie trapezu 50x25x13x31x13x25cm.58 cm.wysokie.Parametry wody to ph-6,5 KH-6 GH8 jest to kranówka.Chciał bym mieć w nim skalary,gupiki,prętnik karłowaty,molinezje,bojownika.Które rybki wybrać i w jakich ilości i  jaki pokarm im podawać z firmy SERA i TETRA ponieważ tych jest najwięcej w pobliskim sklepie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozostałe rybki które mogły by być razem to: molinezja,bojownik i prętniak karłowaty, oczywiście jak zrobisz im parametry.

Ty widzisz jaką autor tematu ma wielkość akwarium?? Jakie molinezje Ty tam widzisz?? :) Molinezje to spore ryby, na pewno nie do tego litrażu.

Jeśli zadbasz o właściwe parametry wody to bojownik jak najbardziej się nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzisz jaką autor tematu ma wielkość akwarium?? Jakie molinezje Ty tam widzisz?? :) Molinezje to spore ryby, na pewno nie do tego litrażu.

Jeśli zadbasz o właściwe parametry wody to bojownik jak najbardziej się nadaje :)

Molinezja 8cm ,a co zrobić z parametrami wody co tam nalać.Co do obsady to bojownik, gupik, prętnik. A może zmiennik wielobarwny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj płatkowany, jako urozmaicenie kup też jakies mrożonki, podawaj ok. 1 raz w tygodniu, bo to tłuste.

 

Może sam będziesz jadł tylko ziemniaki a w niedzielę dostaniesz schabowego, bo to tłuste.

W menu moich podopiecznych znajduje się 5 rodzajów pokarmów w tym 2 rodzaje mrożonego, 2 rodzaje płatków i granulat

Ryby powinny dostawać jak najwięcej pokarmu zbliżonego do naturalnego a nie tylko jako dodatek,płatki lub granulat to jednak sztuczny pokarm.

 

 

 

Ty widzisz jaką autor tematu ma wielkość akwarium?? Jakie molinezje Ty tam widzisz?? :) Molinezje to spore ryby, na pewno nie do tego litrażu.

 

Książkowo może i duże ale ja nigdzie nie widziałem molinezji większych jak 6-7 cm.

A co do zbiornika to nie wiem jaki jest litraż,z matmy nie byłem za dobry i nie potrafię wyliczyć litrażu z trapezu.

Sugerowałem się parametrami wody w jakich te ryby mogą funkcjonować

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sam będziesz jadł tylko ziemniaki a w niedzielę dostaniesz schabowego, bo to tłuste.

W menu moich podopiecznych znajduje się 5 rodzajów pokarmów w tym 2 rodzaje mrożonego, 2 rodzaje płatków i granulat

Ryby powinny dostawać jak najwięcej pokarmu zbliżonego do naturalnego a nie tylko jako dodatek,płatki lub granulat to jednak sztuczny pokarm.

Opisałem pokarm płatkowy i mrożony, ale o ilosci nic nie wspominałem, więc nie wiem skąd takie oburzenie ? Chyba jest oczywiste, że jest wiele rodzaji pokarmu płatkowego i mrożonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Opisałem pokarm płatkowy i mrożony, ale o ilosci nic nie wspominałem

 

Jesteś pewny?

 

 

 

 

Kupuj płatkowany, jako urozmaicenie kup też jakies mrożonki, podawaj ok. 1 raz w tygodniu, bo to tłuste.

 

 

 Oburzony nie jestem,poprostu przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki raz w tygodniu, ale resztę pokarmu chyba jasne, że podaje się codziennie inny rodzaj.

 

Chodzi o to że nawet mrożonki lub pokarm żywy można podawać codziennie.

Mój znajomy np.kupuje i podaje codziennie świeże rozwielitki.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nawet mrożonki lub pokarm żywy można podawać codziennie.

Mrożonki są dosyć tłuste, co codzienne podawanie może powodować wzdęcia u ryb lub przekarmienie, bo sam podawałem kiedys codziennie, i potem miałem problem.

Np artemię można podawać codziennie, bo nie jest ona tłusta, ale z innymi pokarmami mrożonymi trzeba uważać.

Wroćmy do tematu obsady

 Do akwarium 50l z parametrami ph 6.5 będą odpowiednie gupiki, dla neonków też jest to dobre ph bo one lubią kwasną wodę 6. /6.5, natomiast gupiki 6.5/8. Wtedy gupiki i neonki trzeba uważać żeby ph z 6.5 się nie wahało.

Jak chcesz możesz dokupić sobie bojownika. Dużo osób nie zaleca, bo ma nieprzyjemne doswiadczenia z bojownikami, podobno gryzą gupiki, i ich ogony. Myslę, że może to być spowodowane trzymaniem ryb w kubkach, dlatego są potem agresywne.

Ja mam np akwarium 54l, w nim 5 gupików i jednego bojownika, to nawet nie interesuje się rybkami, nawet nie zwraca uwagi na narybek. Kupiłem go w Niemczech, gdzie pływał w akwarium 100l z innymi rybami, i jest do nich przyzwyczajony dlatego nie gryzie ani nie zjada innych ryb.

Dlatego najlepiej jest brać zawsze ryby z dobrego, poleconego sklepu, gdzie ryby są trzymane w normalnych warunkach, a nie w kubeczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do akwarium 50l z parametrami ph 6.5 będą odpowiednie gupiki, dla neonków też jest to dobre ph bo one lubią kwasną wodę 6. /6.5, natomiast gupiki 6.5/8. Wtedy gupiki i neonki trzeba uważać żeby ph z 6.5 się nie wahało.

 

Wypisujesz głupoty odnośnie karmienia jak i obsady.Przekarmiałeś swoje rybki zapominając o jednodniowej głodówce, skoro wzdęć dostały.

 Co do obsady to nie tylko Ph jest ważne przy jej doborze ale także takie parametry jak Gh,Kh oraz temperatura wody,które jak widać są dla Ciebie obce,przy których te dwa gatunki(neon+gupik) wymienione przez Ciebie nie mogą funkcjonować w tym samym zbiorniku.

Bojownik + gupiki też nie zgrasz parametrów,chociażby na dużą różnice temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisujesz głupoty odnośnie karmienia jak i obsady.Przekarmiałeś swoje rybki zapominając o jednodniowej głodówce, skoro wzdęć dostały.

 Co do obsady to nie tylko Ph jest ważne przy jej doborze ale także takie parametry jak Gh,Kh oraz temperatura wody,które jak widać są dla Ciebie obce,przy których te dwa gatunki(neon+gupik) wymienione przez Ciebie nie mogą funkcjonować w tym samym zbiorniku.

Bojownik + gupiki też nie zgrasz parametrów,chociażby na dużą różnice temperatur.

U mnie wszystkie ryby tak pływają, i mają tak dobrane parametry, że każdej odpowiada, i wszystkie pływają bez żadnych zastrzeżeń, poprostu trzeba mieć dobrze dobrane parametry, i nie dopuszczać do ich wahania się, Temperatura 26 stopni też odpowiada wszyskim rybom  jeżeli chodzi o neonki do 26, bojownik od 26, gupik tez do 26

 

+1 chyba nie muszę pisać za co.

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że neony dobrze się czują w wodzie miękkej a gupiki w twardej,i tu różnice są ogromne.

Gupiki w temperaturze 26 stopni C może i będą pływały ale będą się męczyły.

A pozatym trzymanie ryb w skrajnych warunkach nie wróży niczego dobrego

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się parametrami wody w jakich te ryby mogą funkcjonować

 

To też kijowo Ci wyszło ;). Molinezje w takich parametrach ?

 

.

 

Książkowo może i duże ale ja nigdzie nie widziałem molinezji większych jak 6-7 cm.

 

A ja nie widziałem na żywo nigdy Pingwina. To znaczy, że nie istnieje?

Molinezje większe jak 6-7cm to nic nowego i nic dziwnego. Te ryby (zwłaszcza hodowlane black molly) rosną duże.

 

 

 

U mnie wszystkie ryby tak pływają, i mają tak dobrane parametry, że każdej odpowiada, i wszystkie pływają bez żadnych zastrzeżeń, poprostu trzeba mieć dobrze dobrane parametry, i nie dopuszczać do ich wahania się, Temperatura 26 stopni też odpowiada wszyskim rybom jeżeli chodzi o neonki do 26, bojownik od 26, gupik tez do 26

 

A to już bzdura totalna.

 

Woytek. To, że ryby żyją nie oznacza, że wszystko jest ok. Nie da się pogodzić neonków z gupikami o czym wspomnial Ci darekbart.

A to, że żyją... No cóż. Ryby są wytrzymałymi stworzeniami, ale to oznacza, że bez skrupułów mamy je męczyć w nieodpowiednich warunkach ?

 

Neonkom Innesa odpowiada 26stopni? Kolejna głupota

 

 

 

 

Fajne parametry pod Bojownika. Połączyć go możesz z jakimiś razborkami :) Nie będzie różnorodnie gatunkowo, ale akwarium jest małe i trzeba mieć to na uwadze :)

 

Edytowane przez Pley
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ze w sklepie bojownik nie pływał w szklance tylko w zbiorniku z innymi rybkami więc może będzie pokojowy . Więc co do gupików, prętnik karłowaty, zmiennik dwubarwny czy coś innego. Wolałbym wiecej małych rybek w rożnych kolorach niż mniej dużych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym akwarium i z tymi parametrami fajnie wyglądałyby razbory klinowe Trigonostigma heteromorpha plus do tego Betta splendens. Ewentualnie można by dodać do tego jeszcze harem brzanki wysmukłej Barbus titteya. Brzanki te w przeciwieństwie do innych brzanek nie są typowymi rybami stadnymi i można je hodować w haremach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...