Skocz do zawartości

Nawożenie po restarcie


darekbart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj zrobiłem restart dojrzałego akwarium 20l (oczywiście nie czyszcząc filtra i używając starej wody) ze względu na wymianę podłoża oraz dosadziłem parę roślin.Dziś wpuściłem pierwsze krewetki, czekam jeszcze na Drobniczkę nadobną, którą zamówiłem (będzie w przyszły piątek).

Przed restartem świeciłem 10h, podawałem węgiel w płynie i raz w tygodniu mikro (w trakcie podmian), makro nie podawałem ze względu na małą ilość roślin, zbyt wielkiego problemu z glonami nie było.

Pytania moje to:

1. Czy nie pospieszyłem się za bardzo z wpuszczeniem krewetek (24h od restartu)?

2. Czy w takiej sytuacji jak restart "na starej wodzie" konieczne jest zmniejszenie czasu świecenia do 5h i stopniowe podwyższanie do docelowych 10h (cała procedura)?

3. Czy mogę kontynuować nawożenie dodając już oczywiście makro, czy lepiej poczekać kilka dni?

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mogę kontynuować nawożenie dodając juz oczywićie makro,czy lepiej poczekać kilka dni?

Poczekaj. Zacznij dawać jak zauważysz pierwsze braki. Do węgla dołożyłbym jeszcze potas.

Rzuć okiem na ten wątek http://forum.superakwarium.pl/topic/39849-wymiana-pod%C5%82o%C5%BCa/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt wielkiego problemu z glonami nie było.

Jak miałeś zielony pył na szybie to wstrzymaj również mikro, rośliny potrzebują więcej makro jak mikro.

Jeżeli nie dawkujesz makro to czasami bez sensu jest lać mikro.

 

 

 

konieczne jest zmniejszenie czasu świecenia do 5h i stopniowe podwyższanie do docelowych 10h (cała procedura)?

Od 5h to może nie ale od 7-8 ja bym zaczął, wymiana podłoża to duże zachwianie biologiczne akwarium.

 

Temat zamykam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...