Skocz do zawartości

Walka z roślinami.


piotr-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 po dłuższym czasie walki chce się już poddać , bo nie daje rady z tym czymś co psuje mi akwa.

Woda podmieniana co 2 tygodnie, co tydzień czyszczę dno bo taki osad się zbiera , że masakra (chyba wina glonojada)

do podmienianej wody dodaje preparat Aquasafe a na pozbycia się glonów dodawałem Algumin ale nic to nie daje, rośliny czarnieją i tak jakby dziczały- liście same odpadają, na szybach zbiera się zielonkawy osad.

w akwarystycznym powiedzieli mi że to może być wina oświetlenia- zbyt mocne wiec folią aluminiowa zrobiłem odbłyśniki i zredukowałem ilość swiatła. 

filtracja to orginał Juwela który był dołączony do akwa

Co mam zrobić??

Myslałem o podlaczeniu CO2 ale czy to nie pogorszy stanu?

post-18624-0-85947200-1401223032_thumb.jpg

post-18624-0-01454600-1401223038_thumb.jpg

post-18624-0-61006200-1401223043_thumb.jpg

post-18624-0-04347500-1401223048_thumb.jpg

post-18624-0-15383700-1401223067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wygląda jakbyś nie sprzątał miesiącami. Moim zdanie jest tak: nie robisz podmian co tydzień w wielkości 30-40% wody, glony również się robią z niedostatecznej filtracji i nieodpowiedniej cyrkulacji wody. Moim zdaniem zrób podmianę 50% wody wyczyść wszystko co się da dokładnie i podmieniaj wodę co 2-3 dni do póki sytuacja się nie uspokoi. Nie lej chemii a na przykład roztwór z kwasku cytrynowego lub napar z zielonej herbaty. I podaj więcej informacji co do akwarium! Poza tym CO2 nie zaszkodzi bardziej a wręcz może też pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pada na nie światło słoneczne to od tego masz glony.

Uzasadnij ten pogląd.

Albo inaczej, wytłumacz dlaczego na moje akwarium padają promienie słoneczne, a glonów nie ma.

 

Nie wyciągaj pochopnie wniosków. Już na pierwszy rzut oka (po fotkach) widać że problem w zbiorniku autora wątku jest złożony, a informacje które podaje są szczątkowe. Proponuje zacząć od tego Jak zadawać pytania na forum

Nie ma sytuacji bez wyjścia ;-) .

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po dłuższym czasie walki chce się już poddać

 

 

Opisać dokładnie akwarium, według wzoru w dziale.

 

 

Proponuje zacząć od tego Jak zadawać pytania na forum

I opis akwarium powyżej, zdecyduj się czego chcesz bo raczej nie pomocy, a jeżeli z tego co podajesz myślisz że ją dostaniesz udaj się lepiej do wróżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty udaj się do psychiatry, bo widzę że działasz tylko według określonych schematów, tak jak uczyli w szkole, informacje sa wystarczające , ludzie  inteligentni zrozumieją bez schematu, A ty teraz idź się zbanuj na tydzień.

 

Regulamin 5.2. Jak na razie jesteś z akwarystyką jeszcze w pieluchach a już pozjadałeś ostatnie rozumy? Czy ktoś na forum ma szklaną kulę, żeby z niej Ci wywróżyć.  Jak tak bardzo chcesz to mi powiedz to się pożegnamy, to nie przedszkole, żeby nianczyć rozwydrzone bachory. Nikt nie musi Ci pomagać. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 5.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się wyżyłeś?? 2 ostrzeżenia czemu nie 3,lub cztery panie idealny schematysto???. Nie ma to jak pokazywać władze na forum, i wylewać swoje frustracje. W domu to matka , dziewczyna ,żona czy kochanka trzyma cię krótko a tutaj przychodzisz się po wyżywać i pokazujesz swoje ego. Przestrasz mnie mocniej.!!

To taki małe OT

 

Kulturę wynosi się z domu, jak widać u Ciebie trochę jej zabrakło. I to nie ja przyszedłem i nie wylewam Swoich frustracji tylko Ty pokazujesz jak bardzo Cię skrzywdziłem chęcią pomocy Tobie i ukarałem Cię za nie przestrzeganie regulaminu. Nie wiem przytulić Cię czy co Ci zrobić? Już dobrze Piotrusiu, już dobrze :roll: ...Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...