Skocz do zawartości

Oświetlenie w 112l Ameryka południowa CW


Vataran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się skonsultować jakie oświetlenie bym powiniem mieć dla awarium 112l.

Rośliny:

- Echinodorus indian red

- Echinodorus amazonicus

- Cryptocoryne lutea

- Sagittaria platyphylla

- Hydrocotyle Vulgaris

 

Obsada:

- Borelli

- Bystrzyk(fantom) czerwony 

- Kirys Panda

- Otosek przyujściowy

 

Świetlówki które dostałem oryginalnie z pokrywą to 2x 18W 6500K

Czy na tym rośliny pociągną i rybom nie będzie przeszkadzać czy coś zmienić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat jest takie(ale to jest tylko moje zdanie):jesli zapewnisz odpowiednią ilość schronienia,zacienienia rybom,sadząc odpowiednią ilość roślin,to i 0,7w/l nie zaszkodzi

Pierwsza i ostatnia(ta ostatnia jest trudna w uprawie) roslina wymaga mocnego oświetlenia,czyli takie min. 0,5w/l, pozostałe mogą rosnąć już w min. 0,3w/l,czyli te które obecnie posiadasz.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadż i zobaczysz jak będą rosły.Jak juz wspomniałem,pierwsza i ostatnia nie mają zbyt wielkiej szansy ale spróbuj.

Zawsze możesz dołóżyć pasek 10W ledów jako doświetlenie np.coś takiego: http://www.diversa.info.pl/prod_427_oswietlenie_led_extra_10_1w.html

Używałem przy 96l,uzywam przy 180l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym nie dokładał,ewentualnie wymienił na 2x24W


Ja narazie nie mam zamiaru niczego przerabiać, jeszcze coś spieprzę i wgl będzie jazda...
Dosadzę jeszcze kilka roślin i poczekam jak się będą zachowywać. Wtedy w razie konieczności kupię mocniejsze świetlówki.

 

 

Pierwsza i ostatnia(ta ostatnia jest trudna w uprawie)

darekbart dlaczego mówisz, że Echinodorus indian red i Hydrocotyle Vulgaris są trudne w uprawie? Wymagające na coś są?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zestaw-oswietleniowy-philips-t5-2x24w-swietlowki-i4259484436.html. To zestaw bez zbedniego kombinowania przypinasz go do orginalnych swietlówek.Ja nie kupywałem tego przez allegro tylko sam w hurtowni elektrycznej. U siebie wywaliłem orginalne T8 i dałem w srodku 2 stateczniki elektroniczne do tego swietlówki 4x24 W T5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam 2x18W, to na ile bym musiał zmienić?

 

Nie wymieniaj.

 

 

 

2 x 24W w 112 to już jest sporo, nie sądzę żeby taka ilość światła pasowała obsadzie. Najwyżej wywalisz te rośliny jak nie dadzą rady

 

Ahr ma racje, ja miałem 18W/80l. i roślinki mało wymagające mi rosły,bez nawożenia i co2 a jak coś mi zgniło- wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...