Skocz do zawartości

Co to za roślina i którego z nawozów może mi brakować


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post i liczę na wyrozumiałość. Kupiłem od pewnego gościa krewetki do akwarium. Wraz z nimi dostałem gałązkę roślinki , którą posadziłem  tak z czystej ciekawości, czy urośnie. No i jestem w szoku bo rośnie jak szalona w związku z tym chciałbym się dowiedzieć co to za roślinka ,a nigdzie nie mogę znaleźć lub słabo szukam

 

Oto ta roślina 

post-21081-0-45551100-1400950639_thumb.jpg

 

A druga sprawa podaję sole do akwarium i w żaden sposób nie mogę pomóc aniubasowi ( tak mi się wydaje że to aniubas :) )

 

Popatrzcie liście są przy dnie i nie rozwijają się do końca a jak się rozwiną to są małe i blade .  Wyczytałem że to jest spowodowane małą ilościa Mg i Fe  podaję więcej już z 3 miesiące i dalej nic a inne rośliny szaleją  Więc w czym może być poroblem.

 

 

post-21081-0-44068400-1400950923_thumb.jpg

 

 

 Będe wdzięczny za rady 

Edytowane przez matekogon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się dowiedzieć co to za roślinka ,a nigdzie nie mogę znaleźć lub słabo szukam

Różdżyca rutewkowata - paproć wodna.

 

Dziwnie blady ten anubias, i jak na roślinę z twardymi liśćmi dziwnie poskręcany, czy na pewno to on...?

Nie jest to jakiś scindapsus czy coś podobnego?

Jak to anubias, to wyciągnij kłącze z podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź  

 

Nie jestem pewien czy to aniubas bo tą roślinkę również otrzymałem kiedyś  od koleżanki jak zakładałem akwarium. Ale z tego co pamiętam miał ciemniejsze liście i duże. Był podobny do aniubasa więc wydawało mi się że to on tylko inna odmiana. Swój wygląd zmienił po tym jak zaczęły padać mi wszystkie rośliny bo brakowało im mikro i makro. Po kupieniu soli wszystko wystartowało oprócz niego. Mam jeszcze jednego aniubasa ( tego jestem pewien że to aniubas  bo kupiony w sklepie) i on również sie wolniej rozwija ale liście ma normalne 

 

 

A co do "aniubasa " to chyba nie on bo rozrasta się ale w ten sposób że pod żwirem rośnie kłącze np na drugą stronę i tam wyrastają liście  To jeśli to możliwe proszę o identyfikację tej rośliny.  

Edytowane przez matekogon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...