Jump to content

zachowanie piskorków


Łapka
 Share

Recommended Posts

Witam założyłam akwarium w na początku grudnia ale szybko stwierdziliśmy że jest za małe /ok.45l/ dla naszej obsady:

2 czarne molinezje

2 mieczyki

2 bojowniki / samiec i samica/

3 glonojady

3 piskorki 

 

Przełożyliśmy je do akwarium 60x45x30 gdzie jest dużo roślinności, kryjówek, duży korzeń z dużą ilością zakamarków, temp wody 24-26 stopni. Nie mam żadnych szczególnych problemów z glonami czy chorobami rybek. Największy problem miałam z umierającymi piskorkami . Kupiłam 3 zdechł 1, potem drugi. dokupiłam jeszcze 2 i znowu zdechł mi jeden / za każdym razem zdychały po okoła 3-4 dnia od kupna. Teraz obsada tego samego akwarium to;

2 mieczyki

2 molinezje

3 bojowniki / samiec i 2 samice/

glonojad albinos

4 piskorki / te już żyją od ponad 2 miesięcy i nic im nie dolega/

 

Moją głowę zaprząta jednak fakt że rybki te są denne i  aktywne po zmierzchu i nocą a moje są aktywne za dnia i wcale nie siedzą na dnie tylko wiszą na przyssawkach od grzałki, termometru bądź na filtrze. Nie szaleją po całym akwarium, jedzą żywy pokarm, suszony. Ale dlaczego wiszą wysoko zawieszone / nie ukryte pod niczym/ ? Czasami schodzą na dno i się ukrywają ale ulubione miejsce to przyssawka od termometru zamieszona kilka centymetrów od powierzchni wody. 

Link to comment
Share on other sites

Kuhli albo Myersa nie wiem dokładnie bo trudno je odróżnić. Podłoże to powlekany żwirek 3mm. Wiem, że lubią się zakopywać w podłożu, ale nie zależy mi za bardzo na tym bo będą mniej widoczne.

Link to comment
Share on other sites

Cierniooczki wymagają piasku, nie wiem dlaczego się dziwisz że kryją się za grzałką czy filtrem skoro nie dajesz im możliwości naturalnego schronienia.

Edited by Gaweł
Link to comment
Share on other sites

kumpel ma identyczne i też nie ma piasku a wcale mu nie wiszą na przyssawkach tylko grasują na dnie nie zakopując się. Mam tylko nadzieję że brak podłoża identycznego jak w realu nie będzie przyczyną zgonu w przyszłości. Od 2 miesięcy jak żyją i na niczym nie tracą. Jedzą, rosną i żyją.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz jak tak czytam,że ktoś podaje sobie ,że ma PH 6-7 i wodę średnio miękką to na 90% nie ma testów tylko strzela :) Jeśli masz testy to podaj dokładnie PH, GH i KH. Co z innymi testami wody? Jaką masz temperaturę? Jakie podmiany? Jak często? Jakieś zdjęcia akwarium?

 

Dziwne,że piskorki tak zdychają, ja mam 2 piskorki kuhla w 112 litrach, PH 6,6 GH ok 6, KH ok 2.Temperatura ok 25 stopni. Na dnie plaża z piasku i żwirek. Są aktywne w nocy , w dzień sobie śpią w grocie , zawsze razem- sobie upatrzyły tą kryjówkę i to ich rewir. W piasku się nie zakopują.  Mam je od 1,5 roku, pięknie urosły od tego czasu, są niesamowicie aktywne i ruchliwe. Przeżyły już kilka razy różne antybiotyki jak się jakieś choróbsko przyplątało-ostatnio nawet metronidazol i nic ich nie ruszyło. Zawsze uważałam je za dość odporne ryby więc coś musi być nie tak u Ciebie. Poczytaj o ich wymaganiach i o tym jak się powinno prowadzić akwarium, może coś jest źle ale jak chcesz im pomóc to zrób to sumiennie bo z treści Twojej wypowiedzi wynika,że trochę tak na "odpierdziel", z góry zakładasz,że wszystko jest dobrze, a jak widać nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...