Jump to content

Wymiana wody w akwarium

TitaniC
 Share

Recommended Posts

Witam. Widziałem nie raz podłączony wąż do kranu w zalewie lub w łazience. Czy możecie mi zdradzić, czym to najlepiej przekręcić? Jaka kupić złączkę żeby nie za bardzo się z tym męczyć? Noszenie wody w wiadrach już mnie drażni.

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u

Z uwagi na dyskusję jaka się rozwinęła, przenoszę temat do działu "Woda i środowisko wodne".

/ Luna

Wodę się teraz ozonuje a nie chloruje.

Ok :) możliwe, aż tak w to nie wnikałem. Mój błąd :) Ale tak czy inaczej chyba powinna odstać, chyba, że jak kolega piszę ma wodę która nie musi odstać swojego to już się nie wtrącam :)

Idź do sklepu z hydrauliką,powiedz sprzedawcy o co chodzi(musisz znać średnicę końcówki kranu oraz rodzaj gwintu),ten napewno Ci pomoże.

Są różne typy kranów i nie każdy kran ma gwint do takich złączek

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Edited by darekbart

Dzisiaj, jutro, za tydzień  nie wykryjesz , a za miesiąc czy pół roku, puszczą i będziesz miał pretensję do całego świata, aby tylko nie do siebie. Woda do podmian powinna być odstana .

Pod warunkiem że ktoś gdzie i w czym. Ja np w mieszkaniu nie mam możliwości. A woda wiem ze jest dobra. Kupiłem dziś adapter i szybkozłączkę na gwint od prysznica i jestem zadowolony. Koszt? Niecałe 5 zł ;-) plus wąż.

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u

Wiesz co kolego, może kiedyś zrozumiesz , dlaczego woda do podmian powinna być odstana, mam tylko nadzieję że nie kosztem ryb. Przed założeniem akwarium , najpierw trzeba pomyśleć czy masz na to warunki .