Skocz do zawartości

[Molinezja] Ciąża


Gawedziarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od niedawna hoduję molinezje, posiadam obecnie 2 złote samiczki i nie potrafię rozpoznać czy ta którą widać na filmie jest kotna, bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu i informację czy już pora odłowić ją do kotnika ? Nie chcę by rybka męczyła się w zamknięciu a z tego co wyczytałem do tej pory wszystko wskazuje na to, że rybka jest kotna smiley.gif Liczę na porady i informacje.

http://youtu.be/1eU9tvWdSFA

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem te informacje. Ciężko mi jednak określić czy ma ona plamkę ciążową czy też nie, może ktoś bardziej doświadczony mógł+by rzucić okiem i ocenić mniej_więcej kiedy odłowić do kotnika... Każda porada mile widziana ;)

Edytowane przez Luna
Dbaj o pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedszkole 12l - narybek gupika około 40 sztuk.

 

Ogólne 54l :
2x skalar

2x gupik

2x molinezja złota samica

1x moli złota samiec

1x moli black

2x zbrojnik niebieski parka ( samiec dziś zaczął czyścić grotę ).

 

Ale niedługo wprowadzam zmiany i ciągle poluję na większy baniak w dobrej cenie ( olx albo coś w ten deseń ) ;)

 

Ps. Z tego co rozmawiałem z innymi to piszą, że za około tydzień max 2 poród ( wiadomo wszystko zależy od warunków, stresu i temperatury ), będę obserwował, mam nadzieję, że nie odłowię za wcześnie ;)

Edytowane przez Luna
Dbaj o pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ryb jajożyworodnych, a szczególnie u molinezji może czasami dochodzić do tzw. ronienia zarodków spowodowanych stresem okołoporodowym. Dlatego niektórzy hodowcy zalecają przenoszenie kotnych samic do kotników (oczywiście z wodą o tych samych parametrach w jakich pływała ryba) nawet na dwa tygodnie przed planowanym porodem.

 

A co do obsady Twojego akwarium to jest ona bardzo zła. Jedynym gatunkiem z tych ryb który może pływać w akwarium 54 litry jest gupik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację "nawet na dwa tygodnie przed planowanym porodem." Cieszy mnie to !

 

Co do obsady to wiem o tym, ale są to jeszcze małe rybki i tak jak pisałem zostanie w niedługim czasie zmieniona, chcę się pozbyć części ryb a te które zostawię przeprowadzę do większego baniaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...