Skocz do zawartości

Jaka lepsza długośc zbiornika 130 czy 150


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chcę założyć akwarium 130x50 tak sobie to ustaliłem. Szafka pod zbiornik jest już zrobiona, ma takie wymiary, że może na niej być zbiornik na 150cm.

Co byście doradzili, robić na 130 czy lepiej te 20cm większe na 150cm?

Pokrywa na zbiornik i tak będzie na wymiar robiona aluminiowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że 150 cm, bo będziesz się przyglądał na te 130 cm , i cały czas żałował , popełniłem ten sam błąd wiele lat temu , ale teraz u mnie stoi 200x50x50.

6t51.jpg

W sumie nic straconego, bo szafka jest większa a zbiornik i pokrywa jeszcze nie zamówiona.

Zbiornik na 150 nawet parę złotych tańszy a pokrywa może 100zł droższa.

Tylko czy taki filtr np: Unimax 500 jak do 130 planowałem uciagnie to na 150, róznica bedzie 50 litrów.

130 by miało 130x50x50 ( 325l) a to 150x50x50 (375l) i czy jeden filtr wystarczy.

U ciebie jaki filtr chodzi?

Piękne akwarium i paletki;)

Edytowane przez Tomekk1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Daj jak najwieksze ja wybrałem 150cm ale mam jeszcze miejsca i żałuje że nie wziąłem większego!!!! bierz ile tylko możesz!!!

Te 150cm to już max;), na większe nie ma miejsca. A jak z wysokością, bo ja mam w planie standardowo 50cm a widzę że też są zbiorniki na 60cm wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zzdecydowanie 150cm, a reszta? A co masz zamiar tam trzymać? Chcesz robić akwarium roślinne? Bo widzisz, czym wyższy słup wody, tym więcej światełka potrzeba, a przeliczanie wat/litr nie bardzo tu się sprawdza. :)

Chcę zrobić akwarium takie ogólne roślinne z rybkami. Ile będzie roślin i jakie to jeszcze nie wiem.

Pokrywę planuję aluminiową i oświetlenie 3x80Watt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz dać oświetlenie 3x80W to radzę kupić zbiornik 150x50x50 (375l) bo to wyjdzie gdzieś oświetlenie na zbiornik 0,64W/L przy takiej wartości już jest możliwość utrzymania roślin średnio wymagających.Ogólnie musisz namyśleć się nad swoją koncepcją co tam będziesz chciał teraz trzymać jak i potem w przyszłości bo takie pokrywy na zamówienie do tanich nie należą do roślinnego by było lepiej 4x80W a jeśli natomiast coś w stylu ciemnych wód to i 3x80W będzie za dużo. Nic jak to mówiąc *babka na dwoje wróżyła*.
Pozdrawiam.

Edytowane przez Robteos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz dać oświetlenie 3x80W to radzę kupić zbiornik 150x50x50 (375l) bo to wyjdzie gdzieś oświetlenie na zbiornik 0,64W/L przy takiej wartości już jest możliwość utrzymania roślin średnio wymagających.Ogólnie musisz namyśleć się nad swoją koncepcją co tam będziesz chciał teraz trzymać jak i potem w przyszłości bo takie pokrywy na zamówienie do tanich nie należą do roślinnego by było lepiej 4x80W a jeśli natomiast coś w stylu ciemnych wód to i 3x80W będzie za dużo. Nic jak to mówiąc *babka na dwoje wróżyła*.

Pozdrawiam.

3x80 to właśnie do 150x50x50 miałem na myśli. Żeby dołożyć jedną świetlówkę 80watt to też nie ma problemu ale wydaje mi się że to chyba nie potrzebne.Ciemne wody odpadają zdecydowanie, nie podoba mi się akwarium tego typu.

Kilkanaście lat temu posiadałem zbiornik ok 50l, rybki, rośliny taki ogólny, który cały dostałem.

po kilku latach został zlikwidowany , a teraz chciałbym zrobić coś podobnego ale większego;)

Ma być ładne i czysta krystaliczna woda.

Chciałbym tam mieć skalary, ładna ławicę neonków, coś na dno np kiryski itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...