Jump to content
Sign in to follow this  
szwajcar

elektrozawór i zawór zwrotny

Recommended Posts

Witam.

Jestem "świeżakiem" tutaj i w jakichkolwiek instytucjach pod tytułem "Forum", więc proszę o wyrozumiałość. Od jakiegoś czasu używam co2 i chciałbym ze standardowego dyfuzora robionego przez siebie "przesiąść" się na reaktor (głównie ze względu mniejszej liczby gadżetów wewnątrz akwa) I teraz moje pytanie: Czy decydując się na elektrozawór muszę dodatkowo montować zawór przeciwzwrotny, czy sam elektrozawór spełnia również taką funkcję? Niby banał, ale jednak mnie to gniecie, więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz

Reaktor, mam rozumieć podłączony będzie do filtra zewnętrznego ? Tam panuje zawsze jakieś ciśnienie , a koszt zaworka ( grosze ) . 

tak jest. do kubełka. już sprawdziłem. jak elektrozawór jest zamknięty to działa jak przeciwzwrotny. ale masz rację dodatkowy zawór przeciwzwrotny gdzieś po drodze przeszkadzał nie będzie a będę spokojniejszy. :D

Elektrozawór wody nie przepuści, ale do niego woda może spływać, i gaz musi  za każdym razem pokonywać jej pór, wypychając ją do reaktora. Drugie niebezpieczeństwo polega na tym że, po otwarciu zaworu , gdy butla jest pusta, istnieje możliwość napłynięcia wody wprost do niej . ;-)

Edited by adix