Jump to content
Sign in to follow this  
szwajcar

elektrozawór i zawór zwrotny

Recommended Posts

Witam.

Jestem "świeżakiem" tutaj i w jakichkolwiek instytucjach pod tytułem "Forum", więc proszę o wyrozumiałość. Od jakiegoś czasu używam co2 i chciałbym ze standardowego dyfuzora robionego przez siebie "przesiąść" się na reaktor (głównie ze względu mniejszej liczby gadżetów wewnątrz akwa) I teraz moje pytanie: Czy decydując się na elektrozawór muszę dodatkowo montować zawór przeciwzwrotny, czy sam elektrozawór spełnia również taką funkcję? Niby banał, ale jednak mnie to gniecie, więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Reaktor, mam rozumieć podłączony będzie do filtra zewnętrznego ? Tam panuje zawsze jakieś ciśnienie , a koszt zaworka ( grosze ) . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jest. do kubełka. już sprawdziłem. jak elektrozawór jest zamknięty to działa jak przeciwzwrotny. ale masz rację dodatkowy zawór przeciwzwrotny gdzieś po drodze przeszkadzał nie będzie a będę spokojniejszy. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektrozawór wody nie przepuści, ale do niego woda może spływać, i gaz musi  za każdym razem pokonywać jej pór, wypychając ją do reaktora. Drugie niebezpieczeństwo polega na tym że, po otwarciu zaworu , gdy butla jest pusta, istnieje możliwość napłynięcia wody wprost do niej . ;-)

Edited by adix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×