Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam założenie biotopu czarnych wód dorzecza amazonki. Do dyspozycji mam baniak 150x50x60.

Chcę się tylko dowiedzieć czy obsada którą sobie wymarzyłem daje radę. Jeśli chodzi o parametry wody to wiem jakie wymagania mają te gatunki i jestem w stanie im takie zapewnić chodzi mi tylko o to czy nie przerybiam baniaka i czy ryby aby napewno do siebie pasują, bo po pół roku czytania mam mętlik..

Obsada była by taka.

 

Dyski:

2x Cobalt snake skin

2x Alenquer red

3x Wild brown

 

Ławica:

50x Neon czerwony

 

Grupa:

4+4  Pielęgniczka Ramireza

 

Dno:

2x Baryancistrus L-81

10x Kirysek pręgooki

 

Nie jestem zupełnym akwarystycznym laikiem, natomiast 1. nigdy nie miałem dysków 2.Nigdy nie trzymałem Ramirez w większej ilości niż para, ale wiem że ludzie tak robią i wystarczy odpowiednio zbudować baniak.

Jeśli chodzi o dyski to uwielbiam je natomiast im więcej czytam tym bardziej boję się że nie podołam.. Więc jeszcze nie wiem, ale jeśli nie one to co na ich miejsce..

 

Jeżeli się w czymś mylę lub obsada jest nieprawidłowa waszym zdaniem proszę o podpowiedzi i argumenty. ;)

Edytowane przez logger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli się w czymś mylę lub obsada jest nieprawidłowa waszym zdaniem proszę o podpowiedzi i argumenty.


Ramirezka nie powinna znaleźć się w akwarium z biotopem Black Waters ponieważ nie zamieszkuje takich wód. Te pielęgniczki nie powinny mieć za dużo garbników w wodzie.

Jesteś pewien, że masz dostęp do Corydoras melini? Pamiętaj, że ryba może przyjść jako C. melini, a tak naprawdę może to być coś podobnego, ale innego :)

Na temat zbrojnika się nie wypowiem bo nie znam zbytnio tego gatunku, ale z tego co czytam na PCF to będzie ok.

Rozumiem, że 7 palet to wartość docelowa i nie planujesz z czasem dawać ich więcej ?


Generalnie obsada widać, że przemyślana. Nie wymagała ona wielu poprawek.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...