Skocz do zawartości

Przesiadka z 45L do 120L. Jak to zrobić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Skompletowałem już prawie wszystko do nowego akwarium. Przez weekend będę wzmacniał szafkę aby spać spokojnie. 

Najtrudniejsze jest jednak to jak sprawnie i szybko zmienić mniejsze na większe. 

 

Chodzi o to, że mieszkanie nie należy do największych i nie mam gdzie postawić na 3 tygodnie akwarium aby dojrzało. 

 

Chciałem zapytać czy można zrobić tak, że :

 

- przeleję największą możliwą ilość wody do nowego zbiornika,

- włożę dojrzały filtr ze starego i podłączę kubełek na czas dojrzewania. 

- trochę starego podłoża ze zbiornika mniejszego i  duże kamienie do nowego zbiornika + korzeń + kokos

 

Czy takie coś wchodzi w grę ? Jeśli nie to jak można najszybciej uruchomić nowe akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie bakterie i uzdatniacze polecacie ? Czy to jest konieczne ?

Zrób jak radził Madk, nie dawaj żadnej chemii, nie ma potrzeby :)

Dodam od siebie, że przerzuconej z 45L wody będzie mało a potem jak dodasz dużo świeżej to efekt będzie gorszy (duża przewaga nowej wody nad starą). Może więc nie dopełniać 112L do pełna kranówką tylko powiedzmy do 2/3 wysokości (wyjdzie mniej więcej 1:1 stara woda-nowa woda) i potem stopniowo po kilku dniach uzupełniać do pełnej pojemności świeżą wodą.

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytałem bo wszędzie na forum odradza stosowania się chemii. To jest akwarium 128l (80x40x40) dlatego napisałem 120 bo tyle wejdzie realnie. To napełnię 1;1 czyli około 90L a potem stopniowo będę dolewał. 

Tylko pytanie jakie ilości najlepiej i z jaką częstotliwością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytałem bo wszędzie na forum odradza stosowania się chemii. To jest akwarium 128l (80x40x40) dlatego napisałem 120 bo tyle wejdzie realnie. To napełnię 1;1 czyli około 90L a potem stopniowo będę dolewał. 

Tylko pytanie jakie ilości najlepiej i z jaką częstotliwością ?

Ja miałem co prawda 80 L ze starego i 120 nowej wody, i że tak powiem dolałem wszystko do końca po 3 dniach ,bo akurat mnie w domu nie było no, ale myślę ,że może dobrze wrzucić po 3 dniach szok dla ryb nie aż taki duży ;), albo przez 3 dni po troszku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...