Skocz do zawartości

112 l - start większego zbiornika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

 

Zacznę od drobnego rysu historycznego: 

Moja luba dostała "złotą rybkę w kuli", a że ja gdzieś słyszałem, że ten proceder jest nieodpowiedni to przenieśliśmy ją do większego akwarium 45l. Dokupiliśmy kilka rybek, żeby welonowi nie było smutno i tak sobie to wszystko egzystuje.

Teraz chciałbym zmienić zbiornik na 112l, zostawić obsadę i zrobić to jak należy bo przeglądając fora okazało się, że tak nie powinniśmy prowadzić tego akwarium.

 

Obecna obsada:

1 x teleskop 

2 x kirys pstry

1 x zbrojnik niebieski

2 x gupiki (zostały rzucone welonowi jako żywy pokarm, narybek. Jednak on nie okazuje zainteresowania nimi i tak pływają już 2 miesiące.)

 

Akwarium i wyposażenie które zamierzam nabyć:

 

 - zestaw akwariowy Aquael składający się z 

  • akwarium prostokątne 112l
  • filtr wewnętrzny Fan 2
  • grzałka AQN 100W
  • pokrywa 2x18W

- Filtr zewnętrzny Aquael Unimax 250

 

- Podłoże: czarny i biały kwarc 2-5 mm

 

- Z roślin to: Anubias, kryptokoryna i mech (mam świadomość, że welon może zjeść).

 

 

I pytania:

1. Czy ten zestaw będzie w porządku, czy np, filtra wewnętrznego nie montować? Coś zmmienić?

2. Czy mógłbym wpuścić 4 kirysy i spróbować z kardynałkami chińskimi i neonkami jeśli welon nadal będzie tak pokojowo nastawiony do małych rybek. Nie chcemy się go pozbywać bo ma wartość sentymentalną.

3. Czy do tych roślin wymagane będzie dołożenie jakiegoś dodatkowego substratu w podłoże?

4. Czy te świetlówki, które są standardowo w pokrywie Aquaela, do czegoś się nadają czy bezwzględnie trzeba je wymienić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Weź lepiej Aquael Fan 3, lub jak masz więcej kasy to kubełek lub jeśli chcesz pociąć pokrywę to kaskadę. :P

2. Ja na twoim miejscu wybrał bym, teleskop lub pozostałe ryby. 

3. Nie będzie trzeba żadnego substratu, aczkolwiek zamienił bym kwarc na piasek.

4. Świetlówki mogą zostać. 

Podaj parametry wody. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że biorę zewnętrzny Unimax 250 ;) i wtedy wystarczy ten Fan 2?

 

Co do parametrów to te które podały wodociągi a testy są zamówione i podobno wysłane do mnie 

pH 7,7

GH 17,7

 

Nowy zbiornik ma stanąć na nowych meblach które, przyjdą dopiero za 4 tyg, a baniak i filtr już w przyszłym tygodniu będę miał. Czy żeby przyspieszyć czas dojrzewania będę mógł włożyć np gąbkę i trochę ceramiki do tego mniejszego akwa? Tak po prostu położyć na dno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...