Skocz do zawartości

Bojownik + gupik


BARTEKII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić sobie bojownika do gupików, ale każdy mówi co innego, i sam już nie wiem/ w co mam wierzyć

Mógłbym mieć jednego/ bądź jak zalecenane więcej ?

Moje akwa> 54l, oswietlenie 15 V 

Obsada>

4 gupiki ,. 2 samice i 2 samców,

8 Neonków inessa

2 glonojady / czarny i złoty.

 

Ile kupić bojowników ? Wystarczy jeden? I ewentualnie jaka płeć. ?

Wiem, że niektóre są agresywne, ale może jakbym znalazł jakiegos łagodnego w sklepie, który jest oswojony z innymi rybami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik z gupikami i neonami to niezbyt dobre połączenie.

Raz, że temperatura ma być inna - gupiki i neony wolą chłodniejszą (ok. 23*C), bojownik cieplejszą (od 25*C w górę)

Poza tym bojownik "nie lubi" towarzystwa ryb "długopłetwych", do których należą gupiki.

Z kolei bardzo ruchliwe i czasem zaczepne neony mogą za bardzo stresować spokojnego z natury bojownika (lub nawet go podgryzać)

 

Obsadę dobiera się do bojownika, nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że Gupiki, neonki, i glonojady (które powinieneś oddać bo akwarium jest sporo za małe, jeżeli to zbrojniki niebieskie to akwarium z dnem 80x35cm to minimum) a bojownik to inne kontynenty, Gupiki Ameryka Środkowa, Neonki i Zbrojniki Ameryka Płd. , Bojownik Azja.

Po co eksperymentować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gupiki są z Ameryki Południowej.

 

Przypominam, że gupiki preferują twardszą wodę, tak więc połączenie ich z rybami z wód miękkich działa na szkodę tych pierwszych, lub tych drugich...

 

 

 

No tak, myślałem że tylko w Środkowej a tutaj okazało się że również w Płd.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.  :oops:

Nie mniej jednak i tak nie powinno się tych ryb ze sobą łączyć. :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...