Skocz do zawartości

Akwarium 300l dobór fauny i flory


Kabina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc obiecałem znajomemu że wykombinuje mu jakaś obsadę do baniaka 300l wym 120x50x50. Rybki głównie z Amazonii. Teraz kilka 'wymagań' akwarium musi być ciekawe,kolorowe i w miarę możliwości żeby zawsze się coś w nim działo. Na pierwszy plan miały być arkary pomarańczowo płetwe lub skalary no ale arkary juz mu uświadomiłem ze nie maja prawa bytu w takim akwa. Wiec tak skalary bd 4 szt (2x naturalne kolory, 1 biały i 1 czarny). Na drugi plan myślałem żeby dać haremik 1+3 pielęgniczek żółtych lub agassiza. Największy problem jest z tłem tzn ławicami, wiem tyle że mają być chociaż 2. Jedna dużych rybek, a druga jak najmniejszych się da przy tej obsadzie. To pogrzebałem i wynalazłem pstrążenice marmurkowaną, hokejówke amazońską, płaskoboka tępogłowego, zwinniki (belhera, czerwonousty, ogonopręgi), tetra cesarska, tetra niebieska, prystelka barwna, neon czarny i czerwony (choć ten drugi zdaje mi się strasznie banalny), miedzik obrzeżony, barwieniec czarny i błyszczyk brylantowy. Natomiast na dno 2-3 gatunków jeden większy i 1-2 mniejszych i tak z większych szydlik iglasty, mułojad, kiryśnik czarnoplamy. Z mniejszych mam otosek (ale woda bd dla niego chyba zbyt zasadowa), kirysek lamparci lub spiżowy. Jeśli macie jakieś inne pomysły co do gatunków które by się tu ładnie prezentowały to walcie śmiało :) Ja natomiast idę poszukać jakiś roślinek do tego baniaka tutaj też propozycje mile widziane. :) Dziękuję i pozdrawiam :)

 

W razie błędów przepraszam post wstawiany z telefonu. :)

Edytowane przez Kabina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widzę ze nic z tg nie bd :/ a poza tym koncepcja się zmieniła bd 2+2 skalar, ok 20 neonów czarnych i tyle samo jeszcze jakiś małych rybek na dno 8 szt kirysek spiżowy lub panda, 8 szt otosek i parka szydlika iglastego. No i zapomniałem 1+3 agassiza lub te żółte nie potrafię się zdecydować ale poczytam i się okaże że któraś nie może być w bw,a no właśnie to mogło być na początku xd. Zbiornik będzie w stylu BW. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi walcie śmiało jeśli nie temat do usunięcia :/ Modów przepraszam za zamieszanie :)

Edytowane przez Kabina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...