Jump to content

Akwarium 300l dobór fauny i flory


Kabina
 Share

Recommended Posts

Tak więc obiecałem znajomemu że wykombinuje mu jakaś obsadę do baniaka 300l wym 120x50x50. Rybki głównie z Amazonii. Teraz kilka 'wymagań' akwarium musi być ciekawe,kolorowe i w miarę możliwości żeby zawsze się coś w nim działo. Na pierwszy plan miały być arkary pomarańczowo płetwe lub skalary no ale arkary juz mu uświadomiłem ze nie maja prawa bytu w takim akwa. Wiec tak skalary bd 4 szt (2x naturalne kolory, 1 biały i 1 czarny). Na drugi plan myślałem żeby dać haremik 1+3 pielęgniczek żółtych lub agassiza. Największy problem jest z tłem tzn ławicami, wiem tyle że mają być chociaż 2. Jedna dużych rybek, a druga jak najmniejszych się da przy tej obsadzie. To pogrzebałem i wynalazłem pstrążenice marmurkowaną, hokejówke amazońską, płaskoboka tępogłowego, zwinniki (belhera, czerwonousty, ogonopręgi), tetra cesarska, tetra niebieska, prystelka barwna, neon czarny i czerwony (choć ten drugi zdaje mi się strasznie banalny), miedzik obrzeżony, barwieniec czarny i błyszczyk brylantowy. Natomiast na dno 2-3 gatunków jeden większy i 1-2 mniejszych i tak z większych szydlik iglasty, mułojad, kiryśnik czarnoplamy. Z mniejszych mam otosek (ale woda bd dla niego chyba zbyt zasadowa), kirysek lamparci lub spiżowy. Jeśli macie jakieś inne pomysły co do gatunków które by się tu ładnie prezentowały to walcie śmiało :) Ja natomiast idę poszukać jakiś roślinek do tego baniaka tutaj też propozycje mile widziane. :) Dziękuję i pozdrawiam :)

 

W razie błędów przepraszam post wstawiany z telefonu. :)

Edited by Kabina
Link to comment
Share on other sites

Edit: Kupiłem testy tak więc pH ok 6,7, KH 4, GH 6. I tak jak mówiłem proszę tylko o pomoc w doborze ryb z wyżej wymienionych, nie chce ich wszystkich trzymać w jednym 300l akwa :)

Pozdrawiam Kabina

Edited by Kabina
Link to comment
Share on other sites

Ok widzę ze nic z tg nie bd :/ a poza tym koncepcja się zmieniła bd 2+2 skalar, ok 20 neonów czarnych i tyle samo jeszcze jakiś małych rybek na dno 8 szt kirysek spiżowy lub panda, 8 szt otosek i parka szydlika iglastego. No i zapomniałem 1+3 agassiza lub te żółte nie potrafię się zdecydować ale poczytam i się okaże że któraś nie może być w bw,a no właśnie to mogło być na początku xd. Zbiornik będzie w stylu BW. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi walcie śmiało jeśli nie temat do usunięcia :/ Modów przepraszam za zamieszanie :)

Edited by Kabina
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...