Skocz do zawartości

Odchody zalegają na dnie.


Fivix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad roku jestem mniej i bardziej szczęśliwym posiadaczem 240L Malawi, ale zauważyłem, że od około miesiąca (gdy jeszcze filtrem mechanicznym był chinol) zalegały na dnie kupy :( Aktualnie wodę filtruje Aquael circulator 1500l/h jako mechanik i Aquanova ncf 1200 jako biolog. Mimo lekkiej podmiany piachu na dnie, nadal przebijają się niechciane skutki uboczne procesu trawienia :D Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytanie bo to chyba normalne, że ryby robią kupę ;) Rosną też więc tego zbiera się więcej.Przerybienia nie masz więc chyba nie jest to aż tak tragiczne.Masz biały piasek wiec na nim będzie zawsze bardziej to widac niż na np. żwirku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety część ludzi uważa, że dobry filtr powinien wciągać odchody do środka, bo akwarium ma być czyste. Jak tak nie jest, to coś jest nie tak.

Jeśli właśnie tak myślisz Fivix, to muszę cię rozczarować ;)

Sprzątanie odchodów ryb z dna akwarium to normalna "codzienność" akwarysty.

Jeśli ustawisz filtr na maksa to może i będzie wciągał brudy do siebie, ale współczuję wtedy rybom w tej wirówce i filtrowi z całym tym syfem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że przy Malawi jest to generalnie syzyfową pracą, ale możesz ułożyć podłoże tak, by tworzyło "spad". Oczywiście najmniejsza ilość (warstwa )podłoża powinna znajdować się tam, gdzie umiejscowiony jest filtr mechaniczny.

U mnie to względnie zdawało egzamin. Nie mniej jednak jakieś odchody zbierać się będą, a dlaczego? To już wytłumaczyła ładnie maziama.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na białym piasku widać takie rzeczy, spróbuj może trochę zmniejszyć karmienie, zwiększ moc filtra, bądź rób też częstsze odmulanie dna/ oczywiscie po trochu

 

Jeśli głodzenie rybek ma być receptą na czyste dno w akwarium to ja wysiadam,może najlepiej mu doradź żeby sie całej obsady pozbył,wtedy to napewno bedzie miał czysyto.

 

Co odmulanie ma wspólnego z zalegającymi odchodami i czemu miało by to służyć...nie rozumiem.

Wystarczyło by same zebranie odchodów wężykiem podczas podmian,tak się chyba zazwyczaj robi,chyba że ktoś korzysta z automatycznej podmiany.

 

Zwiększenie mocy filtra w tym też mu raczej nie pomoże.

 

Zastosowałbym się raczej do wskazówek Pleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co odmulanie ma wspólnego z zalegającymi odchodami i czemu miało by to służyć...

Miało by służyć usuwaniu odchodów, to chyba jasne :roll:

Polecam używać do tego celu odmulacza na baterię, nie ściąga on wody z akwa i można wykonywać czyszczenie dna nawet codziennie i to dowolną ilość czasu ( na tyle oczywiście na ile baterie pozwolą ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało by służyć usuwaniu odchodów, to chyba jasne :roll:

Polecam używać do tego celu odmulacza na baterię, nie ściąga on wody z akwa i można wykonywać czyszczenie dna nawet codziennie i to dowolną ilość czasu ( na tyle oczywiście na ile baterie pozwolą ;) ).

 

 

Ale czy konieczne jest odmulanie? Skoro, jak juz wcześniej wspomniałem, można zrobić to wężykiem podczas podmian,i po co robić to codziennie,stresując przy tym ryby.

 

 

 

Pragnąłbym zauważyć, iż nigdzie nic nie pisałem o głodzeniu rybek, tylko o zmniejszeniu pokarmu, a to jest różnica, jeżeli nie umie ktoś tu czytać ze zrozumieniem.

 

 

Czytam ze zrozumieniem, natomiast zmniejszeniem ilości podawanego pokarmu nie zlikwidujesz problemu jakim są "kupy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...