Skocz do zawartości

Poród i śmierć


Nieznajoma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W przytoczonym przez Aisulima linku było więcej pytań, m.in:

- Kiedy zbiornik został założony i czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.
- Rodzaj i model filtra.

- Czy filtr jest włączony cały czas.
- Ilość i rodzaj roślin.
- Stosowane pokarmy, preparaty, nawozy, itp.
- Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).
- Temperatura w zbiorniku.
- Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra - dokładnie jak to robisz).
- Dokładny opis problemu jaki mamy z podopiecznymi: zmiany w wyglądzie, zachowaniu itp.
-  Zdjęcie zbiornika.

Nie wróżymy z fusów.

 

Ogólnie masz przerybienie i fatalnie dobraną obsadę, która na pewno nie ma się za dobrze i wymaga zmiany...

Co za tym idzie, parametry wody pewnie też są kiepskie (amoniak/azotyny/azotany) i ryby się po prostu trują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone zostało 14 lutego dałam uzdatniacz i poczekałam tydzień

Rodzaju filtra określić nie mogę ale bardzo dobry

Tak filtr działa cały czas

Rośliny niewiem jak się nazywają ale są trzy trawki

Tropical ichito vit oraz żywy pokarm

Paramentów nie znam

Temperatura to 25 stopni

Rajpierw wyjmuje filtr czyszcze go

Potem czyszcze odmulaczem

I wymieniam 10-20%wody

No ostatnio moja platka (zmiennik plamiasty)

Urodziła tylko 10 młodych a po paru dniach zdechła

To jest zdjęcie akwarium sorki jak niewyraźne czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poród " też na pewno w jakimś stopniu osłabia ryby. A jeśli w dodatku w akwarium są nieodpowiednie warunki dla danych ryb, to ryby stają się bardziej podatna na różne choroby co w konsekwencji może prowadzić do ich śmierci. I być nmoże właśnie to było przyczyną padnięcia Twojej ryby. Dobrze by było znać parametry wody takie jak pH, GH, KH, NO2, NO3.

 

Ta wątpliwej urody ozdoba zrobiona pewnie z jakiejś ceramiki w ogóle nie powinna się znaleźć w akwarium i nie chodzi o to czy się to komuś podoba czy nie, ale o to że tego typu ozdoby malowane niewiadomo jaką farbą mogą zmieniać parametry wody, a nawet ją zatruwać.

 

No i na koniec jak już zostało wspomniane, obsada w tym akwarium jest fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu wszystkie ryby są zdrowe!?

Czemu molinezja jest w ciąży!?

Jakoś w sklepie było akwarium 25l i tam były cztery wielkie welonki!?

A ta latarnia jest normalną ozdobą!?

Jakoś wszystkie rybki są zdrowe!?

Jakoś wszystkie się normalnie rozwijają!?

Co do tej latarni to normalna ozdoba do akwarium!?

Co wy do mnie macie!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To czemu wszystkie ryby są zdrowe!?


To, że na pierwszy rzut oka wyglądają na zdrowe nie oznacza, że nic im nie dolega.

 

Czemu molinezja jest w ciąży!?


Bo jajożyworodne ryby rozmnażają się nawet w najgorszych warunkach.

 

Jakoś w sklepie było akwarium 25l i tam były cztery wielkie welonki!?


A sklep to wyrocznia? Widocznie kijowy sklep.

 

A ta latarnia jest normalną ozdobą!?


To pytanie czy zdanie twierdzące?
Jak pytanie to odpowiem- nie jest normalną ozdobą.

 

Jakoś wszystkie się normalnie rozwijają!?


No jeżeli zmienniak "rodzi" zaledwie 10sztuk młodych, a po "porodzie" zdycha to raczej nie rozwijała się normalnie ;)

 

Co do tej latarni to normalna ozdoba do akwarium!?


Pytanie czy twierdzenie?

 

Co wy do mnie macie!?


Doradzamy Ci ponieważ masz spore braki. Nie posiadasz elementarnej wiedzy na temat posiadanych przez siebie zwierząt.
A trzymanie takiej obsady w takim akwarium to po prostu męczenie ryb.
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To czemu wszystkie ryby są zdrowe!?

Bo nie każdy kto przy oddychaniu szeroko rozdziawia usta musi mieć od razu astme.

 

 

Czemu molinezja jest w ciąży!?

Nie no to są informacje z zajęć z biologii, skoro nie wiesz to ja nie wezmę na siebie odpowiedzialności za uświadamianie Cię.

 

 

 

Jakoś w sklepie było akwarium 25l i tam były cztery wielkie welonki!?

Jak by udeptać to pewnie zmieściło by się ich tam jescze z 40-ci.

 

 

A ta latarnia jest normalną ozdobą!?

Aby to stwierdzić należało by przeprowadzić na niej kilka prostych psycho-testów.

 

 

Jakoś wszystkie rybki są zdrowe!?

Jak się nie skarżą i nie kaszlą można odłączyć grzałkę.

 

 

Jakoś wszystkie się normalnie rozwijają!?

To znaczy jak? Na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski?

 

 

Co do tej latarni to normalna ozdoba do akwarium!?

To już było, kilka linijek wyżej. Psycho-testy ... pamiętasz ?

 

 

Co wy do mnie macie!?

Poza tym ze jesteś jak Elmirka z animaniaków to zupełnie nic.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie jak się zamknie w budzie o wymiarach 1metr na 1 metr na 1 metr i będziesz dostawać coś do jedzenia i picia to też żyła będziesz, tylko czy będziesz z takiego życia zadowolona?

 

Czytanie pod warunkiem zrozumienia tego co się czyta jest tylko wiedzą teoretyczną, doświadczenie nabywa się przez robienie tego o czym się na przykład czytało. Jak na razie to co zrobiłaś ma się nijak do wiedzy teoretycznej którą niby czytając nabyłaś.

 

Nie proś rodziców o większe akwarium tylko, poproś o pomoc w opanowaniu tego które masz, porozmawiaj o zmianie rybek, na zasadzie te oddamy / wymienimy na inne, mniejsze, więcej, żeby czuły się lepiej bo im ich więcej tym są bardziej zadowolone ale bez przesady z ilością. Ale sama musisz najpierw dużo czytać i rozumieć to co czytasz, żeby później wytłumaczyć to rodzicom.

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.Przecież wszystkie rybki żyją

 

Leży na dnie i się nie rusza, zdechła.
 

Jak widać, nie wszystkie żyją. To może być dopiero początek.

 

 

 

2.Ja przed tym jak założyłam ten temat czytałam dużo o rybkach
 

Gdzie piszę, że można trzymać welonka w 25l? Podaj chociaż jakiś link/nazwę książki.

 

 

 

3.Ja prosiłam rodziców o większe akwarium przynajmniej 100-300 litrowe Ale mi niepozwolili

Na to chyba nastała teraz moda. Na grupach na facebooku tez ludzie często się wykręcają tekstami typu "Nie każdy ma kasę na 500l". I co? Z tego powodu możecie męczyć ryby w za małych akwariach? Jestem gimnazjalistą, kasą nie s*am, mam nie duży pokój, a mimo to mogę mieć prawidłowa obsadę w swoich szkiełkach 25l i 27l (niedługo kolejne). 

 

Dużo też się czyta "Jakoś ryby się rozmnażają". Biedne rodziny też mają dzieci. To, że ryba się rozmnaża to nie znaczy, że jest jej dobrze. Po prostu chce aby jej gatunek przetrwał. Bardzo dobrym przykładem są proporczykowce. Kiedy się rozmnażają? Kiedy wiedzą, że nadchodzi susza i umrą. 

 

Więc zamiast pisać

 

 

Co wy do mnie macie!?
 

weź się za porządne czytanie o tym i zrób porządek z obsadą. Ludzie chcą Ci pomóc. Zapoznaj się tez z terminem "konstruktywna krytyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznajoma prawda jest taka że akwarium 25l nie daje zbyt wiele możliwości, ale nawet tak małe akwarium można fajnie urządzić. Są ryby które z powodzeniem można trzymać w 25 l, jak np: drobnotka nadobna czy drobniczka jednodniówka, można spróbować z tymi rybami również hodować krewetki.  Oczywiście rybki które podałem tu za przykład potrzebują, tak samo jak i wszystkie inne ryby odpowiednich warunków w akwarium, odpowiednich parametrów wody, a także odpowiedniej temperatury.

Jeśli chciałabyś urządzić swoje akwarium tak jak należy, to na pewno znajdzie się tutaj na forum wiele osób które chętnie Ci pomogą.

Bo naprawdę w tej chwili obsada Twojego akwarium jest delikatnie mowiąc fatalna.

Pisałaś że dużo czytałaś o akwarystyce, to pewnie też czytałaś o karłowaceniu ryb, a ryba skarłowaciała to ryba chora. Mało tego to ryba strasznie cierpiąca - weź to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...