Skocz do zawartości

Gupik Tiger, nie wiem czy jest w ciąży?


Annye
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja gupiczka tiger, chyba jest w ciąży, ponieważ ma już duży brzuszek, kryje się za roślinkami i dziwnie czasami "osiada" na piasku w akwarium. W jej towarzystwie są następujące gatunki ryb:

2 gupiki tiger (w tym ona)

1 platka pomarańczowa (w sumie urodziła już dwa mioty, jeden miot posiadał 10 młodych, wszystkie przeżyły, a w drugim tylko dwa)

1 black molly (już staruszka)

2 danio koralowe

1 gupik zwyczajny (samiec)

2 gupiki ozdobne (przyczyną pokrycia gupika tiger, jest nie letni samiec gupika ozdobnego...)

i jednego glonojada

Mam 60l akwarium, ale wszystkie ryby są zadowolone, mają dwie roślinki, ale dzisiaj dostaną jeszcze jedną. 6 platek oddam mojej nauczycielce przyrody, ponieważ jest tam duże akwarium i ryb ma na razie mało, więc, trochę mi ich ubędzie.

 

Proszę o jaką kol wiek pomoc, ponieważ mam już kupiony kotnik, a moja gupiczka dzisiaj w nim będzie.

Ma już brzuch jak u normalnej ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 platka pomarańczowa (w sumie urodziła już dwa mioty, jeden miot posiadał 10 młodych, wszystkie przeżyły
 

Jeśli owa platka nie była trzymana w kotniku i mimo to młodziaki dały sobie radę, myślę, że nie ma sensu wkładania tam pani gupik. Poród sam w sobie wiąże się z dużym stresem dla ryby, a zamknięcie jej w tak małym pomieszczeniu napewno jej nie pomoże.

Gęste, pływające przy powierzchni rośliny są bardzo dobrym, naturalnym schronieniem dla narybku żyworódek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam do wszystkich.

 

Ok, już będę wiedziała,

Świetnie, już będę wiedziała, właśnie kupiłam platkę i po drodze do domu urodziła 3 młode a potem kolejne 18 w kotniku xD

Właśnie telefon mi się zepsuł, na serio. Nie mam plastikowego korzenia, wszystkie roślinki są naturalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupik był w ciąży a platka urodziła... ot sztuczka. ;)

 

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...