Jump to content

Początki, początki..

Recommended Posts

Witam,

Mam akwarium 30l. Jest ono czyste. Mam żwirek, filter i grzałkę. Moje pytanie brzmi ile i jakie rybki mogę zakupić aby one mogły tam funkcjonować. Lepszy jest glonojad czy krewetki do takiego akwarium? Słyszałem, że akwarium zanim się wrzuci rybki musi pochodzić i dojrzeć przez tydzień czy to prawda? Jest jakiś sposób na to aby nie było dużo glonów? Czy zależy to też od rybek? Bardzo bym prosił o odpowiedź :) Pozdrawiam.

Skoro już dotarłeś do tego działu to wielce prawdopodobne, że mijałeś po drodze kilka ciekawych tematów. Dla wyróżnienia obok tytułu zawierają taki zielony znaczek: "PODPIĘTY".

Nie licz na fuksa, bierz się do lektury. ;)

Hej, Widzę, że dopiero zaczynasz się bawić w akwarium, prawda? :)

Powinieneś wiedzieć, że to hobby do najtańszych nie należy.

Nie można po prostu powiedzieć ile ryb można trzymać w danym litrażu. Na każdą rybę trzeba patrzeć indywidualnie, jak duża rośnie, jakie ma zachowania, czy jest stadna. Pamiętaj, nie istnieją żądne przeliczniki typu x cm ryby na x litrów wody.  

Aby dobrać odpowiednią obsadę trzeba znać przede wszystkim parametry wody, ogólnie jak najwięcej o akwarium. Opisz akwarium wg. tego wzoru http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/

Przeczytaj także to http://forum.superakwarium.pl/forum-27/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/ Znajdziesz tam odpowiedzi na wiele pytań ;)

Tak więc po przeczytaniu mam nadzieje wszystkiego, sporo się dowiedziałem, jednak nadal mam parę pytań, na które (mam nadzieje) mi odpowiecie:)

1. Podłoże - słyszałem o podłożu z nawozem dla roślin, czy do mojego akwarium (30l) również dać takie czy zwykły żwirek?

2. Oświetlenie. Chciałbym kupić świetlówkę, ale czy jest taka, która jest odpowiednia do akwarium o takim litrażu?

3. Obsada - i tutaj mam duży dylemat. Chciałbym kupić z 6 neonków inessa oraz z 3-4 krewetki amano/red cherry (które lepsze do mojego akwarium?)

Proszę o jakieś rady, propozycję, z góry dziękuję :)

Tak więc po przeczytaniu mam nadzieje wszystkiego, sporo się dowiedziałem, jednak nadal mam parę pytań, na które (mam nadzieje) mi odpowiecie:)

1. Podłoże - słyszałem o podłożu z nawozem dla roślin, czy do mojego akwarium (30l) również dać takie czy zwykły żwirek?

2. Oświetlenie. Chciałbym kupić świetlówkę, ale czy jest taka, która jest odpowiednia do akwarium o takim litrażu?

3. Obsada - i tutaj mam duży dylemat. Chciałbym kupić z 6 neonków inessa oraz z 3-4 krewetki amano/red cherry (które lepsze do mojego akwarium?)

Proszę o jakieś rady, propozycję, z góry dziękuję :)

Ad. 1 : Można dać podłoże z nawozem,piasek, żwirek + kulki gt, żwirek + ziemię ogrodową. Opcji jest wiele zależy od ryby jakie będziesz miał a także od funduszy.

Ad. 2 ; Są świetlówki w sklepach typu castorama itp. Możesz kupić np. ledy aquaela, Mały pobór energi +  długa żywotonośc

link: http://allegro.pl/aquael-leddy-tube-6w-6500k-do-50tys-godzin-pracy-i4216555788.html

ad. 3:  Akwarium za małe dla neonów ! http://pl.wikipedia.org/wiki/Neon_Innesa

Edited by włóczykij

Kaskady, polecam FZN. 

Z rybek może Endlerki lub Neoheteradrie lub heterandrie?

Dzięki za radę, jeżeli chodzi o filtr to rzeczywiście myślałem o kaskadzie aby nie zajmował mi miejsca w akwarium.

Co do rybek to dalej myślę nad połączeniem 8szt neonek zielonych + 3-4 szt krewetek Red Cherry, co wy na to?

Będzie im ciasno, jeśli już musisz to 6...

?

Krewetki są stadne.

Hmm, chodziło mi o to, że nie chce mieć samych krewetek tylko połączenie krewetki + neonki zielone. Teraz moje pytanie ile i jakie krewetki według was?

Ja był kupił na początek około 8-10 bo po kilku miesiącach będzie ich dużo więcej, szybko się rozmnażają :)

Jeśli zamierzasz kupić RC to proponuję przejrzeć oferty w swojej okolicy na olx.pl, ponieważ można tam kupić krewetki za 1zł a normalnie w sklepie po około 7zł (tak było u mnie).

Jeszcze raz ja ;)

Mam pytanie czy jeżeli kupiłem takie podłoże: ShrimpSand - podłoże do akwariów z krewetkami, to czy muszę je uprzednio wypłukać aby była woda w misce czysta czy od razy mogę to podłoże z worka do akwarium wsypać?