Skocz do zawartości

diagnoza choroby kulka na pletwie sum rekini


zibi2218
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu nowy wiec nie wiem czy dobrze zamieszczę moje pytanie iz pierwszy raz korzystam z jakiego kolwiek forum zawsze dawałem se rady za pomocą google jednak ten przypadek jest inny i nie chce tracić czasu na szukanie może ktoś już miał z tym do czynienia natomiast dziś rano jak zapaliło sie w akwarium(300 l.) światło to syn podszedł jak zawsze do akwa dostrzegł ze na sumie rekinim są zmiany a dokładnie narośl (na płetwie)wyglądająca jak kulka dodam ze wczoraj około 20 wszystko bylo ok zawsze wieczorem siadam przy akwie i podziwiam zachowania ryb tak wiec narosl pokazala sie w przeciagu 12 godzin i rosnie nadal jest zaczerwienione. zdjecia sa slabej jakosci iz podczas wylawiania ryby nie pomyslalem i zdjecia zostaly zrobione na pokrywie z wiadra które odbilo mocno swiatlo z lampy mysle ze mozna dostrzec problem na zdjeciu pozdrawiam 

 

p.s 

kilka info o akwie w którym byla chora ryba

reszta ryb jest oczywiscie zdrowa  

2 filtry w akwa.spokojnie daja rade nawet 500 l.

napowietrzacz 

grzałka zapewnia stała temp .25 

pozostala obsada kiryski danio kosiarki glonojady 

akwarium nie jest przerybione 

roslinki korzen żwir 2 grota 

mysle ze warunki maja jak najbardziej ok 

oczywiscie podmianka wody co tydz.50 l 

post-21007-0-37386600-1399718937_thumb.jpg

post-21007-0-22261800-1399718942_thumb.jpg

post-21007-0-26195800-1399718949_thumb.jpg

Edytowane przez zibi2218
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcie niewiele mówi. Pstryknij fotkę rybce normalnie w akwarium, jak będzie za bardzo ruchliwa możesz złapać ją w siatkę, ale nie wyjmuj z akwarium. Zrób zdjęcie i z góry i z boku (normalnie tak jak patrzysz przez szybę na ryby)

Daj też zdjęcie całego zbiornika. Dokładna ilość ryb w każdym gatunku by się przydała.

Testy jakieś były robione?

W ciągu ostatnich trzech miesięcy:

- choroby

- podawane leki/preparaty

- zmiany w aranżacji

- dokupywane rośliny, ryby

Czy jest opcja, że pomimo codziennej obserwacji mogłeś nie zauważyć zmian chorobowych, czy jesteś na 100% pewny, że wczoraj wszystko z rybcią było OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcie niewiele mówi. Pstryknij fotkę rybce normalnie w akwarium, jak będzie za bardzo ruchliwa możesz złapać ją w siatkę, ale nie wyjmuj z akwarium. Zrób zdjęcie i z góry i z boku (normalnie tak jak patrzysz przez szybę na ryby)

Daj też zdjęcie całego zbiornika. Dokładna ilość ryb w każdym gatunku by się przydała.

Testy jakieś były robione?

W ciągu ostatnich trzech miesięcy:

- choroby

- podawane leki/preparaty

- zmiany w aranżacji

- dokupywane rośliny, ryby

Czy jest opcja, że pomimo codziennej obserwacji mogłeś nie zauważyć zmian chorobowych, czy jesteś na 100% pewny, że wczoraj wszystko z rybcią było OK?

do wczoraj na 100% nie było żadnych objawów choroby u tej ryby dziś dopiero rano,dodam ze to jest coraz bardziej czerwone i wciąż rośnie  już obejmuje jedną  cala płetwę z dwóch stron na drugiej nic nie widać zmiany w akwie doszedł jeden duży korzeń i kilka roślin ,korzeń był moczony i parzony przez tydz.. wiec wykluczam go roślinki od znajomego z pięknego zbiornika 500l.

preparat formisol 'zoolek' preparat pielęgnacyjny 

które podaje to wszystko tropikala m.innymi:

wzmacniający pokarm jajeczny Ovo-vit.

Mini Wafers Mix.

pokarm wysokobiałkowy.

pokarmy które podaje to wszystko tropikal

2 razy w tyg. dostaja zywy pokarm ochotki lub tubifeks wszystko uzależnione jest co dostane w zoologu

testy wody zrobie w poniedzialek tylko które sa najważniejsze w chwili obecnej 

 

zdjęcia jakieś wyszły ale na pewno nie zbyt dobre iż rybę ciężko złapać w odpowiedniej pozycji zostałem zmuszony przenieś rybę do małego akwarium 30 l (roślinniaka)

 

narazie tyle info 

 

dziekuje za pomoc acz kolwiek czekam na jakies dalsze wnioski pozdrawiam 

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

/ Luna

post-21007-0-99272800-1399739168_thumb.jpg

post-21007-0-66002400-1399739177_thumb.jpg

post-21007-0-54380700-1399739185_thumb.jpg

post-21007-0-31319700-1399739193_thumb.jpg

post-21007-0-03885700-1399739201_thumb.jpg

post-21007-0-61578900-1399739208_thumb.jpg

post-21007-0-30435700-1399739216_thumb.jpg

post-21007-0-33127300-1399739224_thumb.jpg

Edytowane przez zibi2218
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pojawiło się w jeden dzień i ciągle szybko rośnie to jedyne co przyszło mi do głowy to uszkodzenie mechanicznie (o jakąś skałkę, korzeń itp. lub w wyniku agresji innego mieszkańca akwarium) i zrobił się bąbel, w którym zbiera się płyn, czy coś w tym rodzaju. Na to wskazywałoby też te zaczerwienienie.

Nie znam innych dolegliwości, które tak szybko postępują.

Ale to tylko gdybanie. Może ktoś inny ma jakieś pomysły.

Masz osobne akwarium do leczenia?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

 

Okazało się że rana "kulka" powstała z mojej winy :( kiedyś poszła mi świetlówka w pokrywie i niestety odłamek szkła wpadł do akwarium i to prawdopodobnie przyczyna problemu oczywiście szkło już zostało usunięte ale nieszczęsny rekinek mógł o nie zahaczyć i dlatego owy problem pojawił się z dnia na dzień, szkło dostrzegłem całkiem przypadkowo gdy zaginą mi kirysek (już się znalazł) i szukałem go na dnie akwarium za ozdobami właśnie  tam się ukrywał nieszczęsny kawałek szkła.

 

Rekinek ma się już o niebo lepiej została mała ranka czerwona ale widać ze już jest coraz lepiej myślę że za kilka dni rekin wróci do swego pierwotnego zbiornika iż obecnie przebywa w małej lecznicy zbiornik kwarantanny.

 

Więc w tym miejscu nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za zainteresowanie się sprawą tak wiec Dziękuję :)

 

Myślę że temat można zamknąć 

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez zibi2218
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...