Jump to content
Bebek

Czy to objawy rozszczelnienia ?

Recommended Posts

WItam!

Zauważyłem w moim akwarium na wszystkich bocznych sklejeniach szyb - od spodu warstwa silikonu jest jakby grubsza w porównaniu z górną częścią szyby.
Nie pamiętam czy było tak od samego początku, jednak nie wiem czy to nie czasem początki rozszczelnienia..
Różnica w grubości warstwy silikonu dolnej części do górniej wynosi około 1-2 mm..

Czy to początki rozszczelnienia czy tak ma być i można spać spokojnie ?
Proszę o Wasze opinie.

Pozdrawiam!

post-13930-0-33332800-1399671860_thumb.jpg

post-13930-0-41925400-1399671873_thumb.jpg

post-13930-0-42254700-1399671885_thumb.jpg

Ja mam podobnie. Akwarium 240l. Przed zalaniem wszystko pięknie, po zalaniu jedno spojenie rozeszło się na ok 2,5 mm. Zbiornik jest po wymianie, poprzedni zachowywał się tak samo, tylko na dwóch łączeniach. Producent zapewnił, że to normalne, chociaż ja się z takim zjawiskiem nie spotkałem. Poniżej fotka.

post-21019-0-90930400-1399896836_thumb.jpg

Duży zbiornik więc ma prawo trochę puścić. U mnie miałem coś podobnego lecz w 72l. 

Duży zbiornik więc ma prawo trochę puścić. U mnie miałem coś podobnego lecz w 72l. 

Jak to ma prawo puścić ??..

Masz na myśli, że to normalne i mieści się w normie.. czy, że duży zbiornik "ma prawo" się rozszczelnić?

Pozdrawiam!

Dodam, ze w zbiorniku jest zaledwie 160 l wody. Ciekawe jak by się zachował przy pełnym zalaniu. Radzicie zalewać czy czekać?