Skocz do zawartości

Obsada do 63L


soft
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że musiałem pozbyć się 288L szkła przyszło mi mieć 63L .

Akwarium standardowych wymiarów 35 wysokie. 

Podłoże to Pro Soil 

Oświetlenie Lampa AquaNova 4x24W T5 (1xaquanova white 2 x sylvania luxline 1 x grolux)

Filtracja to FZN-3 , jeden kosz gabka , drugi ceramika i wata

Woda to osmoza/kran w proporcji 50 na 50.

Nie mam i nie planuje grzałki , tak jak i instalacji CO2. 

Ph wody jestem w stanie utrzymać na poziomie 7, 

Oto foto na dzień dzisiejszy :

9b05599b9fa4c741med.jpg

 

Proszę doradźcie jaką obsadę zastosować aby miało to ręce i nogi. Moje propozycje:

 

  1. Stadko gupików endlera + 6 otosków
  2. Stadko mikrorazbory + 6 otosków
  3. Krewetki RC + otoski

Czekam na inne propozycje :)

Edytowane przez soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak brzydko zapytam: na c**j Ci tyle światła w tym akwarium? Bo chyba nie dla tych kryptokoryn czy mchu?

Czy to może profesjonalna hodowla glonów ma być?

To jedyne rozwiązanie moim zdaniem, bo ryby to tam co najwyżej martwe albo gumowe mógłbyś wpuścić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinność uboga i nie lubiąca światła , to wiem doskonale , lecz potrzebuję czasu na zdobycie czegoś co wykorzysta warunki. Plusem jest to że mogę wyłączyć dwie świetlówki , jak się przypatrzysz po lewej stronie są dwa włączniki które odpalają świetlówki parami. Domyślam się że bez co2 się jednak nie obędzie , gdyż warunki prędzej czy później będą tego wymagać. W poprzednim akwa miałem 160W/288L i rosło praktycznie wszytko , więc tutaj jest światła aż za wiele, ale jak już jest taka a nie inna lampa to nie będę marudzić i wybrzydzać. 

Edytowane przez soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bezmyślnie podałem te rybki w propozycjach , miałem na myśli erythromicron , lecz one też nie bardzo pasują do tego szkiełka. Jeżeli mam być szczery to nie zależy mi aż tak bardzo na rybach że musza koniecznie być i kropka, fajnie jak by między zielskiem które planuje coś przemykało i czuło się powiedzmy w miarę komfortowo. To co widzicie w tym akwarium to pozostałości po 288 a nie to co ma w nim ostatecznie być. Aktualnie i tak wygląda inaczej , więc nie uczepiajmy się i nie dogryzajmy naukowo tak jak kolega ahr próbował to zrobić , tylko spróbujmy znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie z tej sytuacji. Postaram się poszukać po znajomych jakieś roślinki światło lubne , porcje glosi na trawnik oraz coś co położy się na tafli , choć by zwykły nurzaniec. Każde akwarium musi dojrzeć , nie ma wyjątków. 

Edytowane przez soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak krewetki owszem , przechodziłem przez to , rozmnażałem , chłodziłem latem bo się gotowały... Nie jestem kimś kto od wczoraj ma szkło i zaraz chce w nim miec cuda , chociaż po pierwszym wpisie widze odnieśliście takie wrażenie. Ehh... 

Założyłem temat gdyż nigdy nie miałem do czynienia z takimi warunkami i nie do końca byłem pewien jak postępować . 

Dobra to ja biorę się za kompletowanie zielska , jak już coś będzie z tego szkła , nie tylko pustkowie i kupa światła to się odezwę.

Pozdro i Dzięki 

Edytowane przez soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...