Skocz do zawartości

Światłolubna obsada do 240l


Gloster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o dobranie światłolubnej obsady do mojego akwarium:

 

Akwarium: 240l

Oświetlenie: 0,5 W/l

Podłoże: grys bazaltowy 0,8-1,6 mm

Filtracja: HW-302 (mechanik) i AquaNova NCF-1500 (biolog)

Dozowanie CO2 z butli

 

Parametry wody z kranu(badane testami kropelkowymi):

 

Kh 9

Gh 15

NO2 0 ppm

NO3 0 ppm

Ph 7,5

Edytowane przez Gloster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum do czego? Do utrzymania trawnika raczej tak, do trzymania ryb z pewnością nie.

 

 

A może byś rozwiną a nie tylko się czepiasz wypowiedzi....

 

W takim razie proszę o obsadę.

 

 

 

 

I tak z pewnością pujdziesz do sklepu zoologicznego i kupisz sobie obsadę jaką tylko będziesz chciał.

 

Pisownia! +1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekbark proszę żebyś się już nie udzielał w tym temacie. Skoro nie jesteś na tyle kompetentny to się po prostu nie wypowiadaj. Jeżeli chciałbym mieć obsadę jaka mi się podoba to nie kupowałbym drogich testów, skoro mogę kupić jakie chcę. Takie wypowiedzi nie są mi potrzebne.

 

//Edit: Dodałem kilka informacji w pierwszym poście.

Edytowane przez Gloster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli chciałbym mieć obsadę jaka mi się podoba to nie kupowałbym drogich testów, skoro mogę kupić jakie chcę.

 

 

 

 

Teraz to ja juz naprawde was nie rozumiem,prosisz o dobranie obsady swiatłolubnej czy pod parametry wody..zdecyduj sie bo właśnie wychodzi komu brakuje kompetencji oraz zdecydowania.

Wszyscy  jedziecie na teoriach, dobrze że nie wielkiego podrywu..żenada

 

Każdy z nas ma pokazane Swoje akwarium i opisane swoje doświadczenia, u Ciebie jak na razie tego nie zauważyłem, więc jak na razie na teorii to jedziesz Ty. Mapet

 

Przyjdzie czas to zaprezentuje swój zbiornik.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja juz naprawde was nie rozumiem,prosisz o dobranie obsady swiatłolubnej czy pod parametry wody..zdecyduj sie bo właśnie wychodzi komu brakuje kompetencji.

Wszyscy  jedziecie na teoriach, dobrze że nie wielkiego podrywu..żenada

 

Napisałem, że mam światło i podałem parametry. W ogóle kto określa obsadę bez parametrów? Chyba ty...

 

 

Czy to są parametry którymi będziesz operować na stałe w przyszłości, czy planujesz ich zmianę? Myślę tu o zejściu z twardościami i Ph w dół.

 

Na razie weźmy tylko te parametry pod uwagę. Prawdopodobnie będę miał po przyjeździe (za 3 tygodnie) filtr RO, ale to niestety nie jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że mam światło i podałem parametry. W ogóle kto określa obsadę bez parametrów? Chyba ty...



Czy ty jesteś dzieckiem czy może naprawdę jesteś aż tak naiwny...uważasz że w sklepie zoologicznym trzymają ryby w wodzie o identycznych parametrach jak w środowisku naturalnym?Wszystkie te rybki pochodzą z chodowli i nie sądzę aby w sklepie też dbali o to aby zapewnić im naturalne środowisko(nie licząc tych wartych po 200zł za szt.)

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 
Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że nie wiesz w jakiej wodzie były trzymane i do jakiej wody są przyzwyczajone,oraz nie wiadomo czy przeżyją ci pierwszy tydzień a trzęsież portkami jak byś miał je przywięść z ich naturalnego środowiska.Chcesz zapewnić in dobre lokum..ok ale najpierw sprawdz w jakich warónkach były trzymane.Kupując swoje rybki, które mam juz od 1,5 roku,spytałem właściciela sklepu w jakiej wodzie je trzyma.W swoim akwa miałem identyczną-czyli kranówka ale dojrzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekbart przepraszam Cię najmocniej ale takie głupoty piszesz że ciężko czytać. Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd i podszkól podstawy akwarystyki. Idąc Twoim tokiem myślenia wszystkie ryby powinny pływać w takiej samej wodzie prawie. A co powiesz na tysiące lat w których te ryby żyły na wolności. W nieodpowiednich warunkach łatwiej rybom o choroby i krótsze życie. To tak jak człowiek będzie żył w miejskiej dżungli całe życie i w porównaniu do tego z dała od spalin prawdopodobnie pożyje krócej i zdrówko też słabsze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... to jest tak samo jak bys wilka urodzonego i wychowanego w niewoli wypuścił do lasu.Jak myślisz co się stanie z wilkiem? Tak samo jest z rybami gadami czy nawet małpami(które najbardziej przypominają ludzi)..ludzie natomiast są inteligentnymi ssakami które szybko się aklimatyzuja.mimo wszystko pozdrawiam

 

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie wilka do ryby xD.

Gadanie, że "ryba z hodowli żyje na kranówce i nic się nie dzieje" jest przykładem tego, jakimi ignorantami potrafią być akwaryści. To, że nie widać problemu na pierwszy rzut oka nie znaczy, że go nie ma.



Co do światłolubnych ryb; generalnie jajożyworodne często zamieszkują mocno oświetlone, płytsze zbiorniki wodne. Jakieś mieczyki/ molinezje powinny sie dobrze czuć w takim akwarium pod warunkiem, że dodasz też jakieś zielsko, by nachodziło na tafle- w razie czego ryby skorzystają z lekkiego cienia.

Szkoda tylko, że podane zostały parametry wody z kranu. Istnieje duża szansa, że woda w akwarium będzie miała wyższe parametry (już niekoniecznie pasujące w/w rybom) bo jako podłoże masz bazalt.

Ale o tym przekonasz się badając wodę w akwarium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mój post w tym temacie. Wiem o tym dobrze jak ważne są parametry wody zarówno dla ryb jak i roślin, chodzi mi o to że te ryby które kupujemy w sklepie przechodzą ogromny stres zanim się zaaklimatyzuja,niektóre nogi tego nawet nie przeżyć. Skoro planujesz zmianę parametrów wody może warto byłoby dostosować wodę do obsady. Wybierz obsadę która będzie cieszyła twoje oczy i do niej dostosuj parametry wody. Sorki za zamieszanie oraz miłego dnia życzę

 

 

 

Posiadaczem akwarium oraz rybek to ja raczej nie jestem ,jestem akwarystą inaczej nie kosztowało by mnie to tyle wyrzeczeń oraz nieprzespanych nocy,co wy o mnie wiecie..nic.Na podstawie źle sformułowanego postu wrzucacie wszystkich do jednego worka, gdybym był posiadaczem nie byłoby mnie tu.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gadanie, że "ryba z hodowli żyje na kranówce i nic się nie dzieje" jest przykładem tego, jakimi ignorantami potrafią być akwaryści. To, że nie widać problemu na pierwszy rzut oka nie znaczy, że go nie ma.
 

Chyba chodzi Ci o posiadaczy rybek/akwariów ;)

 

 

 

 

Ostatni mój post w tym temacie.
 

Ufff :)

 

Zapoznaj się z pojęciem aklimatyzacji metodą kropelkową (Czy jakoś tak. Ja to tak nazywam) oraz kwarantanną. 

 

 

Niektóre gatunki tęczanek nadają się do mocniej oświetlonych akwariów, ale trzeba by trochę z parametrami zejść. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie wilka do ryby xD.

 

Gadanie, że "ryba z hodowli żyje na kranówce i nic się nie dzieje" jest przykładem tego, jakimi ignorantami potrafią być akwaryści. To, że nie widać problemu na pierwszy rzut oka nie znaczy, że go nie ma.

 

 

 

Co do światłolubnych ryb; generalnie jajożyworodne często zamieszkują mocno oświetlone, płytsze zbiorniki wodne. Jakieś mieczyki/ molinezje powinny sie dobrze czuć w takim akwarium pod warunkiem, że dodasz też jakieś zielsko, by nachodziło na tafle- w razie czego ryby skorzystają z lekkiego cienia.

 

Szkoda tylko, że podane zostały parametry wody z kranu. Istnieje duża szansa, że woda w akwarium będzie miała wyższe parametry (już niekoniecznie pasujące w/w rybom) bo jako podłoże masz bazalt.

 

Ale o tym przekonasz się badając wodę w akwarium.

 

Niestety to nie są ryby dla mnie. Planowałem z góry jakąś ławicę. No nic, będę musiał jakoś zbić parametry, ale to długa droga przede mną bo wyjeżdżam na 2 tygodnie, a nie chcę baniaka zalewać pod moją nieobecność. Do tego dojdzie jakiś miesiąc dojrzewania, więc na obsadę przyjdzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Jeżeli chciałbym mieć obsadę jaka mi się podoba to nie kupowałbym drogich testów

 

 

 

Zdecydowałem się na filtr RO

 

Masz już wszystko więc z parametrami możesz szaleć.

 

 

 

Planowałem z góry jakąś ławicę

 

A więc proponuje,może banalnie,Neona czerwonego,przy takim świetle świetnie sobie radzi(wiem z doświadczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A więc proponuje,może banalnie,Neona czerwonego,przy takim świetle świetnie sobie radzi(wiem z doświadczenia)


Jak brzmi temat? "Światłolubna obsada"...

No i kiepskie to doświadczenie, skoro argument to "sobie radzi". Ryba nie ma "sobie radzić", a mieć komfortowe warunki. Mocno oświetlone akwarium nie spełnia ich wymogów.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno oświetlone akwarium nie spełnia ich wymogów.

 

"Minimum 60-litrowy, z dużą ilością korzeni-konarów, ciemnym podłożem.

Wskazane jest intensywne oświetlenie oraz rośliny pływające po powierzchni wody. Najlepszym środowiskiem dla neona czerwonego są tzw. czarne wody."

 

 

 Takie informacje znalazłem na wiki.U mnie pływają po całym akwa ,nie chowają się więc nie widzę przeszkód.

Dodam że mam je u siebie od ponad roku i jak narazie żadna mi nie padła, a oświetlenie też mam jak w temacie.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...