Jump to content

Szalony kirysek panda


hadwao
 Share

Recommended Posts

Jestem na etapie zakładania swojego akwarium. Akwarium funkcjonuje już od jakiegoś miesiąca z kawałkiem. Jest to zbiornik 72l z słabym oświetleniem (15W) i ziemią ogrodową przykrytą piaskiem kwarcowym. Do tego żywe rośliny w sporej ilości i korzeń.  Od jakiegoś czasu powoli zarybiam. Na tą chwilę mam 8 neonów, 4 platki i 2 kiryski panda (docelowo ma być 6). Zamontowane mam 2 filtry. Kaskada FZN-2 (nowa od około tygodnia) i filtr wewnętrzny. Docelowo zamierzam usunąć filtr wewnętrzny, ale na razie kaskada dojrzewa.

 

Niestety nie znam parametrów wody w zbiorniku, ale raczej jest ok bo pozostałe ryby zachowują się normalnie, tj. nie szukają tlenu przy powierzchni, spokojnie pływają itd.

 

Problem jest taki, że jeden z kirysków zachowuje się normalnie, czyli pływa po dnie. Drugi natomiast ma częste napady "głupawki". Pływa z dużą szybkością, zarówno w poprzek i ja i góra/dół. Wygląda jakby miał ADHD. Czasami się uspokaja i dołącza do drugiego kiryska jakby nigdy nic, ale potem znów zaczyna szaleństwa. Te jego głupawki czasami potrafią trwać dobre kilka minut i często się powtarzać - czasami wręcz pływa tak bez przerwy. Są tez momenty, że przez godzinę/dwie zachowuje się jak normalny kirysek.

 

Nie wiem co o tym myśleć? Kirysek jest u mnie już jakieś 2 tygodnie. Myślicie, że to może być stresowe i jak dojdą pozostałe kirysy to mu przejdzie? Widzę, że jak się uspokaja to zawsze podpływa do drugiego kiryska i sobie razem pływają na dnie.

Link to comment
Share on other sites

Bez parametrów wody to ciężko coś powiedzieć, radzę Ci zakupić chociaż te podstawowe, cokolwiek by się nie działo to bez podania parametrów wody nikt Ci nie pomoże.To,że teraz inne ryby zachowują się normalnie to o niczym nie świadczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...